20.05.2022, 17:13 | czytano: 2745

Adam Kokot znów z prestiżowym wyróżnieniem

zdj. Adam Kokot/ na zdjęciu - Jacek Ciaś podczas boulderingu w Borze
Pochodzący z Nowego Targu fotograf Adam Kokot znalazł się w gronie wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Górskiej CVCEPHOTO.
Nie po raz pierwszy doceniono jego zdjęcie na tym konkursie. W 2018 roku gratulowaliśmy mu podobnego sukcesu.
CVCEPHOTO to międzynarodowy konkurs fotograficzny, w którym motywem przewodnim są góry, ale także narciarstwo lub wspinaczka, czy inne działania prowadzone w górach - takie jak wędrówka, MTB, wyścigi górskie, bouldering lub ekstremalny kajak. Organizowany jest przez Baskijski Klub Alpinistyczny Camping Elkartea, w San Sebastian - konkurs, jest otwarty dla wszystkich, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych fotografów z całego świata.

W ósmej edycji konkursu, spośród tysięcy fotografii nadesłanych z ponad 60 krajów - Jury wybrało 20. Zwycięzcą został Viskain Yhabril Moro, Paul Zizka otrzymał drugą nagrodę, a trzecią - José Allende. Pozostałe siedemnaście fotografii otrzymało status "wyróżnienia". W tym gronie znalazło się dwóch Polaków - Adam Kokot i Piotr Deska.

20 nagrodzonych fotografii zostanie wystawionych w dużym formacie w ogrodach Bulwaru Donostiarra od 26 maja, poprzedzając ceremonię wręczenia nagród CVCEPHOTO 2022, która odbędzie się w Teatrze Głównym San Seb Astian w sobotę 28 maja.

Nagrodzone prace można obejrzeć TUTAJ.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oz20.05.2022, 20:47
Masz oko i rękę człowieku. Znakomite zdjęcia robisz. Mam do dziś kalendarz sprzed lat - ten sportowy. Dzieło sztuki...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl