22.05.2022, 11:44 | czytano: 1370

Podsumowano konkurs "Matka w oczach dziecka"

Praca Krzysztofa Miśkowicza
NOWY TARG. Na 45. Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Matka w oczach dziecka" wpłynęło ponad 500 prac z 25 placówek. W tegorocznej edycji została przyznana Nagroda Specjalna - Starosty Nowotarskiego, którą otrzymał Krzysztof Miśkowicz (lat 20) z Zespołu Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczego w Nowym Targu. Obok prezentujemy jego pracę.
Jury w składzie: przewodnicząca Barbara Piszczór – Malacina, członkowie: Maria Mrożek, Joanna Borowicz, Mirosława Borowicz, sekretarz - Katarzyna Piątek przyznało 79 nagród oraz 76 wyróżnień.
"Jury konkursu jednogłośnie podkreśla, że nadesłane prace, które wpłynęły na konkurs reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, malarstwo na szkle oraz ceramika.
Gratulujemy laureatom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za opiekę artystyczną oraz za przygotowanie laureatów do konkursu" - czytamy w protokole.

Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane podczas wernisażu, który odbędzie się w poniedziałek 30 maja br. o godzinie 12:30 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Listy laureatów do pobrania na stronie organizatora.

Prace z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego będą do odbioru od 1 do 30 czerwca w placówce Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, natomiast prace spoza wymienionych powiatów będą wysłane pocztą.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl