30.05.2022, 09:39 | czytano: 1182

Mali piłkarze z Zakopanego najlepsi w Małopolsce. Jadą na Narodowy

Fot. Materiały prasowe
Drużyny KS Zakopane (kat. do lat 8) i SP2 Zakopane (do lat 12) wygrały Finał Wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” .
– Sukces, który udało nam się osiągnąć to efekt 5 lat pracy. Jako zespół jesteśmy bardzo zżyci i wspólnie z dziećmi oraz ich rodzicami tworzymy jedną, wielką rodzinę, która wzajemnie wspiera się i motywuje do dalszych działań. Wyniki sportowe są jednak tylko pozytywnym dodatkiem do wspaniałej przygody i radości z gry, która towarzyszy nam przy każdym spotkaniu z piłką. Wygrana finału wojewódzkiego już jest dla nas spełnieniem marzeń. W Warszawie zagramy bez presji, chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać góralski charakter. Przede wszystkim jedziemy tam jednak po dobrą zabawę i piękne wspomnienia – podkreśla Adam Gubała, trener drużyny SP2 Zakopane, która była najlepsza w kategorii U12 chłopców.


Finały zostały rozegrane na boiskach Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie. Wyłonieni właśnie reprezentanci Małopolski w czerwcu pojadą do Warszawy, by na Stadionie Hutnika walczyć ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. Tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami finałów w województwie małopolskim były firmy Lobo i Galicja.

oprac. r/ Materiały prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl