05.06.2022, 12:10 | czytano: 1551

Nowe filmy w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Z początkiem czerwca Miejskie Centrum Kultury zaprasza na animację dla całej rodziny „Yakari i wielka przygoda”; bardzo nagradzany (m.in. Oscar, Grand Prix w Cannes) dramat wojenny „Syn Szawła” w cyklu Kino DKF za 10 zł oraz francuska komedię „Za jakie grzechy, Dobry Boże?” w cyklu Kino Seniora za 10zł.
Szczegóły projekcji:
Yakari i wielka podróż /Yakari, le film/, reż. Xavier Giacometti, prod. Belgia, Francja, Niemcy 2020, 82’, dubbing
6 czerwca (poniedziałek) godz.17.30
7 czerwca (wtorek) godz.16.30
11 czerwca (sobota) godz.17.30
13 czerwca (poniedziałek) godz.17.30
14 czerwca (wtorek) godz.17.30


Kino DKF za 10zł: Syn Szawła /Saul fia/, reż. László Nemes, prod. Węgry 2014, 107’, napisy
6 czerwca (poniedziałek) godz.19.15

Kino Seniora za 10zł: Za jakie grzechy, Dobry Boże? /Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?/, reż. Philippe de Chauveron, prod. Francja 2014, 97’, napisy
7 czerwca (wtorek) godz.18.30

Opisy filmów:

Yakari i wielka podróż

Mały Yakari z plemienia Siuksów wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar – rozmawianie ze zwierzętami – pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu? Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni!
Syn Szawła

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś.

Za jakie grzechy, Dobry Boże?

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

źródło: MCK w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
komentarze
Jan Gil06.06.2022, 15:48
Tak to wygląda w kinach w całym kraju! Dystrybutorzy zarabiaja tylko na małej części tytułow, tzw. komercyjnych - adresowanych w większości dla dzieci nastolatków (90 % widzów).Atrakcyjny komercyjnie tytuł musi być grany w kinie conajmniej 12 razy , by dystrybutor zgodził się wynając go premierowo.
Politykę programową Kina MCK uważam za niezwykle ambitną.Tak trzymać!
Panie i Panowie! Na kulturze wysokiej nikt, w żadnym kraju nie zarabia! Musi być ona dotowana, w przeciwnym razie musielibyśmy zatrzymać rozwój kulturalny kraju!
P.S Pretensje,czy złośliwości personalne proszę autoryzować osobiście , a nie anonimowo ("Ojej") tak ,jak to robi odważny felietonista M.J
piąty rząd06.06.2022, 07:49
Słabo to wygląda
Ojej05.06.2022, 20:33
Jak długo wyświetlane będą w MCK filmy dla 4 -15 osób. Tyle średnio widzów bywa na seansach. Czy jest sens dokładania pieniędzy podatników do wymysłu pani vice joanny. No chyba że 4 -15 widzów pokrywa koszty filmów wyswietlania. Czy dyrektor śpiewak potrafi liczyć ?. Takie mam pytania i kieruję takowe do radnych miasta. Do radnych ponieważ władza coraz słabiej widzi i słyszy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl