07.06.2022, 12:32 | czytano: 1710

Jeźdźcy z Czarnego Dunajca na kolejnym Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
Zawodnicy z Klubu jeździeckiego Czarny Dunajec startowali w ogólnopolskich zawodach WKKW z międzynarodową obsadą, które odbyły się w miejscowości Moszna w województwie opolskim.
W najbardziej obsadzonym konkursie klasy LL (ponad 40 par) na miejscu 4 uplasowała się Wioleta Hajnos na młodziutkim koniu Mały Gin - dowożąc do mety wynik z próby ujeżdżenia, czyli para pokonała parkur i kros bezbłędnie.

W tej samej klasie w pierwszej połowie stawki z czystym krosem do mety zameldowali się Magdalena Zaręba na kucu King, która w kategorii Kucy zakończyła rywalizację na 5 miejscu. Tuż za nią Aleksandra Ślusarska i H’Baccard oraz Justyna Popiołek i Jany. W kolejnej klasie na miejscu 16 skończył Przemysław Sobczyk i Dworna Dama. W klasie L, w której również startowało ponad 30 par z różnych krajów na miejscu 2 uplasowała się Wioleta Hajnos na klaczy Donna Quenya HW. Jest to klacz wyhodowana przez zawodniczkę. W tej klasie startowała również druga klacz hodowli Wiolety Hajnos - Donna Esgaroth HW, która pod zawodniczką Aleksandra Krok reprezentującą również barwy KJ Czarny Dunajec ukończyła kros bez punktów karnych i zakończyła rywalizację na 21 miejscu, a tuż za nią Przemysław Sobczyk i D’Ocynk.

Z zawodów na zawody widać coraz większy progres u zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o decydującą często o wysokim miejscu w WKKW - konkurencji ujeżdżenia. Większość koni z Czarnego Dunajca ukończyło kros, który był wymagający na rozmaitym terenie bezbłędnie i w normie czasu. - Do Mosznej wrócimy we wrześniu, gdzie sporą ekipą wystartujemy w Mistrzostwach Polski Młodzików w WKKW - zapowiadają przedstawiciele klubu.