07.06.2022, 14:14 | czytano: 1368

Koncert Zakopower otworzy Czyste Tatry 2022

W piątek 1 lipca, w wieczór poprzedzający wielkie sprzątanie tatrzańskich szlaków, w miasteczku ekologicznym na Górnej Równi Krupowej, specjalnie dla wszystkich wolontariuszy zagra zespół Zakopower.
W pierwszy weekend lipca, po dwóch latach przerwy, Stowarzyszenie Czysta Polska znów zaprasza wolontariuszy do miasteczka na Górnej Równi Krupowej. W tym barwnym i tętniącym życiem sercu akcji będzie można zarówno odebrać pakiet po uprzedniej, internetowej rejestracji, jak i wartościowo spędzić czas.
Tradycją Czystych Tatr był przez lata sobotni koncert, który stanowił podziękowanie dla wszystkich wolontariuszy za sprzątanie szlaków i zaangażowanie w edukacyjną misję akcji. W tym roku koncert wraca do programu, ale w piątek. – Postanowiliśmy, że po tak długiej nieobecności naszego miasteczka na Równi Krupowej przyszedł też czas na niewielkie zmiany. Chcieliśmy, by już w piątek, na Górnej Równi Krupowej zagrał znany, lubiany i związany z Tatrami zespół, który mógłby naładować pozytywną energią wszystkich uczestników. Myślę, że nikt nie zrobi tego lepiej niż Zakopower – powiedział Maciej Marculanis, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

- Tatry są naszym wielkim skarbem, miejscem które bez wątpienia uduchawia każdego odwiedzającego je człowieka. Śmiecąc w Tatrach, zaśmiecamy naszą duszę. Pamiętajmy, że góry służą swym pięknem nie tylko nam – ludziom, ale są przede wszystkim domem dla wielu gatunków zwierząt. Dlatego dbajmy o nie z całych sił. Bardzo się cieszę, że w tym roku ja i mój zespół Zakopower możemy być częścią projektu Czyste Tatry! Do zobaczenia na szlaku! – podkreślił Sebastian Karpiel-Bułecka.

Obok Zakopower na scenie Czystych Tatr wystąpi również zespół Czereśnie, który tworzy muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Ich przekaz jest bardzo spójny z intencjami Stowarzyszenia Czysta Polska, ponieważ śpiewają o przyrodzie, owocach i warzywach. Poruszają też niezmiennie istotne problemy ekologiczne.

Oba koncerty zaplanowano w godzinach wieczornych, w piątek 1 lipca na Górnej Równi Krupowej.
Czyste Tatry to wielka akcja edukacyjna organizowana w Zakopanem i Tatrach od 2012 roku. W dotychczasowych 10 edycjach wzięło udział 35 150 wolontariuszy, którzy znieśli z gór 6 719 kg śmieci.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl