09.06.2022, 09:33 | czytano: 887

„Między dwoma światami” - kolejna premiera w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Od soboty 11 czerwca prezentowany będzie film „Między dwoma światami” z główną rolą znakomitej Juliette Binoche. To opowieść o ludziach z północy Francji, o których system społeczny „zapomniał” i muszą sobie sami radzić w sytuacji kryzysu ekonomicznego. Film zdobył nagrodę publiczności MFF San Sebastian.
Dodatkowo wciąż na ekranach familijny film „Yakari i wielka podróż”.
Szczegóły projekcji:

Między dwoma światami /Ouistreham/, Emmanuel Carrere, prod. Francja 2021, 107’, napisy
11 czerwca (sobota) godz.19.30
13 czerwca (poniedziałek) godz.19.30
14 czerwca (wtorek) godz.19.30

Yakari i wielka podróż /Yakari, le film/, reż. Xavier Giacometti, prod. Belgia, Francja, Niemcy 2020, 82’, dubbing
11 czerwca (sobota) godz.17.30
13 czerwca (poniedziałek) godz.17.30
14 czerwca (wtorek) godz.17.30

Opisy filmów:

Między dwoma światami
Ceniona pisarka Marianne Winkler (w tej roli gwiazda francuskiego kina Juliette Binoche) swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał.


Yakari i wielka podróż
Mały Yakari z plemienia Siuksów wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar – rozmawianie ze zwierzętami – pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu?

Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni.

źródło: MCK w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
komentarze
Rrr09.06.2022, 22:39
Ale po co ? Przecież nikt na seanse nie chodzi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl