10.06.2022, 22:00 | czytano: 1844

Podhalańskie Amazonki świętują 10-lecie swojej działalności

Obchody jubileuszu rozpocznie sobotnia msza św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu o godzinie 11. 00. Same obchody przygotowano w ciekawej, międzynarodowej formie.
Dziesiąty rok działalności stowarzyszenia przebiegać będzie m. in. pod hasłem wędrówek. "Amazonki" mają plan zdobycia dziesięciu szczytów.
- Pójdziemy w góry razem z rodzinami, przyjaciółmi. Każda tam, gdzie może - bo czas odetchnąć po trudnym czasie pandemii. Pełna dowolność w dobieraniu się w grupy. Jedyna zasada to posiadanie Karty Turysty. Pójdziemy w małych grupach od 4 do 10 osób - tam gdzie możemy. Do tysiące metrów n.p.m. w Gorce, do 1,5 tys. m na przykład na Turbacz i wyżej na Babią Górę, albo i na Rysy - jeśli kondycja i pogoda pozwoli. Nasz plakat sfotografujemy z ambony w Norwegii i na tle tatrzańskich szczytów, na tle Trzech Koron... wszędzie gdzie wejdą nasze babki - wyjaśnia Ewa Palider.

Grupa "Pieniny" prowadzona będzie przez Celinę Dudas, grupy "Beskidy" i "Tatry" poprowadzi Agnieszka Chowaniec. Jest jeszcze grupa zagraniczna - "Norwegia", którą zajmie się Agnieszka Batkiewicz.

Zainteresowanych wydarzeniem odsyłamy na stronę internetową www.amazonki.podhale.pl.

- 10 lat do mała rocznica, ale dla ludzi po chorobie nowotworowej to wielka data - podkreślają "amazonki"
Od początku istnienia stowarzyszania, czyli od maja 2012 zorganizowano 10 pielgrzymek do MB Ludźmierskiej, otrzymano 10 dotacji z Urzędu Miasta Nowy Targ na drenaż limfatyczny i gimnastykę rehabilitacyjną, przeprowadzono 10 kampanii profilaktyki raka piersi ze szkołami z Miasta i powiatu, były koncerty w MOK z dotacji UM i wykonano ponad 500 badan usg dla młodszych pań.

- Wszystko zaczęło się na salach Instytutu Onkologii. Góralki z Podhala spotkały i obiecałyśmy sobie, że się nie damy, zadbamy o młode kobiety, będziemy razem. Dziękujemy za pomoc i życzliwość wszystkim: mediom, urzędniczkom, sponsorom, życzliwym ludziom i naszej mądrej młodzieży. Wiele się zmieniło przez tych dziesięć lat - przede wszystkim świadomość młodych ludzi i mądre podejście do zdrowia. Dziękujemy za te lata. Pamiętajcie - jesteśmy dla was na fejsie e-mailu , infolinii stowarzyszenia. Zależy nam na waszym zdrowiu. W klubie było ponad sto osób, wiele odeszło na lepszą stronę, część wyjechała i kibicują nam z całej Europy. Nasze przesłanie brzmi: pomagając innym pomagasz sobie. Prośba do wszystkich: badajmy się. Warto żyć, być zdrowym, a w tym roku przypomnijmy sobie jak piękne jest życie, cieszmy się każdym dniem - podsumowuje Ewa Palider.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Maria12.06.2022, 11:57
Z całym szacunkiem ale infolinia nie dzisła i ciężko o jakiekolwiek informacje ,wszystkiego trzeba dopytywać na korytarzach na onkologii,szkoda.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl