11.07.2022, 09:52 | czytano: 3585

Chory dwulatek z Nowego Targu ma marzenie. Trwa zbiórka

2-letni Filip z Nowego Targu zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Wielkim marzeniem chłopca jest przyczepka rowerowa.
Filip przyszedł na świat w 30. tygodniu ciąży ze względu na odklejenie się łożyska. Chłopiec od razu został przewieziony na specjalistyczny oddział. Maluchowi wykonano USG głowy, które wykazało leukomalację, czyli uszkodzenie istoty białej mózgu. Została także postawiona diagnoza mózgowego porażenia dziecięcego.
Filip wciąż nie chodzi i wymaga codziennej, intensywnej rehabilitacji, bo tylko w ten sposób może walczyć, aby postawić swoje pierwsze kroki. Ponadto nasz Podopieczny ma niskorosłość oraz astmę oskrzelową, przez co bardzo często choruje. Chłopiec pozostaje pod stałą opieką wielu specjalistów takich, jak laryngolog, okulista, gastrolog, immunolog czy endokrynolog. Ciągłe wspomaganie rozwoju Filipa jest dla niego jedyną szansą na osiągnięcie postępów.

Marzeniem naszego Podopiecznego jest przyczepka rowerowa. Przyczepka choć na trochę zastąpiłaby wózek, w którym Filip musi się poruszać. Ułatwiłoby to przemieszczanie się z chłopcem, a przejażdżki rowerowe pozwoliłyby mu doświadczać otaczającego go świata.

Chcesz pomóc - kliknij TUTAJ

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Fundacja uruchomiła charytatywną platformę https://www.wishsurfing.pl/ , dzięki której każdy w łatwy i szybki sposób może włączyć się w spełnianie marzeń naszych Podopiecznych.


Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl