15.07.2022, 10:41 | czytano: 812

XXI Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy już 16 lipca w Rabkolandzie

Materiały prasowe
W najbliższą sobotę, 16 lipca, w parku rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odbędzie się kolejna edycja kultowej imprezy, jaką są Mistrzostwach Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy. Zawody rozpoczną się o godzinie 14.00.
Zawodnicy z całej Polski, a nawet z zagranicy, ponownie staną w szranki o tytuł mistrza tej niecodziennej dyscypliny. W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14 lat i ma bilet wstępu do Rabkolandu. Konkurencja jest bardzo silna - niektórzy uczestnicy biorą udział w zawodach od wielu lat.
Mistrzostwa mają już swoją historię, dlatego nic dziwnego, że zapisało się w niej wiele osób. Wieloletnim mistrzem był Stanisław Budzeń z Boczek pod Łowiczem, jednak kilka lat temu i on został pokonany. Aktualnie w zawodach startują również jego synowie, którzy już zaczynają prześcigać swojego ojca. Wśród zawodników czołówki niezmiennie przewijają się też Grzegorz Futro z Rabki, Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej i Robert Kaleta z Zakopanego.

Na podium staje trzech najlepszych dojarzy, którzy poza tytułami otrzymują nagrody pieniężne, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnione zostają również osoby plasujące się na miejscach 4-10, które także otrzymują nagrody rzeczowe.

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl