19.07.2022, 14:26 | czytano: 1196

Znamy zwycięzców XXI Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

Fot. Piotr Kuczaj
Podczas Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy, które odbyły się w Rabkolandzie w Rabce-Zdroju, wyłoniono najlepszego dojarza i najlepszą dojarkę w kraju.
Zawodnikom tej niecodziennej konkurencji przyświecał jasny cel: wydojenie, w pojedynczym podejściu, jak największej ilości mleka w czasie jednej minuty.
W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 32 osoby, które zmierzyły się w dwóch kategoriach: żeńskiej i męskiej.

Mistrzynią tegorocznej edycji została Marta Augustyn z Krzemionki Małej, której udało się wydoić aż 1400 ml mleka! Pozostawiła ona w tyle 11 uczestniczek, które w tym roku stanęły do rywalizacji. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Bożena Owsiak z Lipnicy Małej (1350 ml mleka) oraz Małgorzata Janik z Krakowa (1300 ml mleka). Tuż za podium znalazła się Agata Maksymiak z Rabki-Zdrój z wynikiem 1250 ml mleka. W kategorii męskiej zwyciężył natomiast Michał Budzeń z Boczków Chełmońskich z wynikiem 2000 ml mleka wydojonego w czasie minuty. Drugie miejsce wśród mężczyzn zdobył Piotr Ordzowiały z Osielec (1750 ml mleka), a trzecie – Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej z wynikiem 1700 ml mleka.- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że jak co roku, przyjechali do nas z ogromnie pozytywnym nastawieniem i pokazali zacięty duch walki. To dzięki Wam ta impreza odbywa się już od ponad 20 lat. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok, krowa Robcula Was nie zawiedzie! - powiedział Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.
To nie koniec imprez, jakie Rabkoland zaplanował na ten sezon. Właściciele parku już teraz zapraszają na XIX edycję Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, która odbędzie się już 20 sierpnia.

Materiały prasowe, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
dziedzicznie19.07.2022, 21:34
Gdzie im tam do mistrzów w dojeniu Polski, ci doją mlmiliardy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl