30.07.2022, 13:38 | czytano: 816

Rozpoczęły się zakopiańskie Musealia (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Śniadanie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego i specjalne warsztaty nie tylko dla najmłodszych.
Z okazji 100 - lecia gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem zorganizowano trzydniowy cykl wydarzeń. Drugi dzień Musealiów rozpoczął się od śniadania, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Ciepłe napoje oraz regionalne przysmaki stały się doskonałą okazją do spotkania i rozmowy osób, którym kultura i historia regionu nie jest obojętna.
Tuż po śniadaniu w gmachu głównym rozpoczęły się warsztaty związane ze 100 – leciem białego misia z Krupówek. - Dzieci na warsztatach będą miały okazję wykonać włóczkowe misie, które mogą stać się np. brelokiem do plecaka. Będzie to też taka eko-zabawka – zaznacza Gabriela Kania, edukator Muzeum Tatrzańskiego. - Na specjalne drewienka dzieci będą nawijać włóczkę. Następnie z tej włóczki utworzy się pompon, z którego zrobimy głowę białego misia. Następnie przykleimy do niego oczka, pyszczek i uszka - zdradza szczegóły prac.

W trakcie warsztatów dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o białym misiu, którym nie każdy mógł zostać. Taki strój waży ok. 11 kg. Do tego w lecie jest w nim bardzo ciepło, więc osoba, która ubierała się w białe skóry musiała być nie tylko silna, ale także odporna na wysokie temperatury.

Zakopiańskie Musealia obfitują w liczne atrakcje, warsztaty oraz oprowadzanie po wystawach. Głównym punktem jest otwarcie dla zwiedzających gmachu głównego o godz. 19.00 oraz koncert orkiestry kameralnej Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego o godz. 20.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl