04.08.2022, 19:22 | czytano: 1344

Festiwal Dunajca (zdjęcia)

W Tylmanowej podczas weekendu odbył się II Festiwal Dunajca. Sobotę zdominował Festiwal Pstrąga, czyli najbardziej pstrągowe, wesołe i smakowite wydarzenie w Polsce, natomiast niedzielę folkowo – regionalne Tylmanowskie Lato.
Pierwszego dnia imprezy odbyły się warsztaty muchowe, konkursy plastyczne, polowanie na piankowe rybki i wiele innych atrakcji. Chętni mieli możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę wędkarską. Podczas Festiwalu na wszystkich czekał smakowity grillowany pstrąg tęczowy i inne pyszne przekąski. Imprezę, którą zakończyła zabawa z muzyką poprowadził z energią i humorem Michał Busek. Organizatorami Święta Pstrąga byli Polski Związek Wędkarski - Okręg Nowy Sącz i Przyjaciele Doliny Dunajca a także Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej oraz Gmina Ochotnica Dolna.
Drugi dzień Festiwalu Dunajca zaczął się z przytupem od występów zespołów regionalnych. Na scenie z muzyką i tańcem zaprezentowali się zaproszeni goście – zespół “Zasodnicki”, “Starosądeczanie”, “Sądeczanie” a także “Piątkowioki”. Scena mieniła się od kolorowych dziewczęcych spódnic, w powietrzu furgały piękne długie warkocze, a stoiska przygotowane przez twórców ludowych zachwycały pięknym rękodziełem. Wieczorem publiczność do zabawy poderwał zespół Pogwizdani i Sqbani czyli połączenie miłości do folku z nowoczesną aranżacją. Tegoroczny Festiwal Dunajca przeszedł już do historii, trwale wpisując się we wspomnienia osób, które postanowiły te dwa dni spędzić w Tylmanowej.

UG Ochotnica Dolna/ jd
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl