05.08.2022, 12:37 | czytano: 1466

Paweł Gąsior został trenerem przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Podhala

zdj. NKP Podhale
NOWY TARG. - Współpraca z panem Pawłem doskonale wpisuje się w filozofię naszej Akademii. Jest doskonałym fachowcem w swojej dziedzinie i człowiekiem z regionu – podkreśla Rafał Rajzer, dyrektora Akademii Piłkarskiej Podhala.
Paweł Gąsior będzie odpowiedzialny za treningi motoryczne oraz stały monitoring zawodników z Akademii Piłkarskiej począwszy od wieku juniora młodszego.
- Moja praca opierać się będzie na ścisłej współpracy z trenerami. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Wspólnie wypracujemy plan, który systematycznie będziemy wdrażać w życie – podkreśla Paweł Gąsior.

Paweł Gąsior jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2013 roku obronił doktorat na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego z zakresu teorii sportu. Nauczyciel akademicki – prowadzi ćwiczenia z kształcenia ruchowego, fizjologi wysiłków fizycznych oraz treningu sportowego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Jako aktywny sportowiec uczestniczył w zawodach w sportach wytrzymałościowych: maratonach kolarskich i biegowych w Polsce i Europie. Uczestnik zawodów triatlonowych na najdłuższym dystansie IRONMAN. Instruktor narciarstwa alpejskiego, klasycznego, snowboardu, kulturystyki, nordic walking. Ukończone szkolenia trenerskie z zakresu nordic walking, integracji sensomotorycznej i korekcji wad postawy w wodzie (TB Polska), treningu respiracyjnego SpiroTiger. Zainteresowania naukowe to teoria sportu ze szczególnym uwzględnieniem treningu poszczególnych zdolności motorycznych. Autor wielu publikacji naukowych.

mat. prasowy,s/
Może Cię zainteresować
komentarze
tomek05.08.2022, 14:46
Paweł super gość! powodzenia
ironman05.08.2022, 13:09
Ciekawe czy zna się na sporcie?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl