12.08.2022, 17:32 | czytano: 982

Muzyczne kontrasty w Kościelisku (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. Muzyczny wieczór w Kościelisku nosił tytuł 'Kontrasty". Dotyczył on cudownego zderzenia trzech różnych gatunków muzycznych i wykonawców.
Jako pierwsza zaprezentowała się Kasia Stanuch - absolwentka Zakopiańskiej Akademii Śpiewu, pasjonatka folkloru, członkini zespołu im. Klimka Bachledy, na co dzień kojarzona z wykonaniami typowo góralskimi. Tym razem wystąpiła z przyjaciółmi, w repertuarze znanych utworów polskiej sceny muzycznej. Nie zabrakło też utworów folkowych.
Kolejnym zespołem była grupa ParaNoise. Tak przedstawiają się sami artyści: „Paranoise to projekt muzyczny czwórki kumpli, który muzycznie porusza się w klimatach rocka alternatywnego, pop punka oraz grunge'u. Lubimy ładne melodie przecinające się z często osobistymi tekstami naładowanymi emocjami. Gramy razem od około 3 lat. Łukasz dołączył jako ostatni w zastępstwie za Roberta i już tak zostało. W swoim dorobku mamy jedną EPkę oraz kilka singli na nośniku cyfrowym. Nasza muzyczna podróż na gapę trwa i nie planujemy jej kończyć.”

Zespół gra w składzie: Franciszek - Voc , gitara; Andrzej - perkusja; Janek - gitara , chórki; Łukasz - gitara basowa.

Zwieńczeniem muzycznego wieczoru był koncert zespołu Jakub Kluś Quartet, który zaprezentował futurystyczną odsłonę muzyki akordeonowej - w folku, jazzie i muzyce improwizowanej, którą tworzą muzycy z Podhala i Krakowa.

Kwartet tworzą: Jakub Kluś - lider zespołu, uczeń UMFC Uniwersytet muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Jazzu i muzyki estradowej, grający na kontrabasie Robert Czech - jeden z najwybitniejszych kontrabasistów w Polsce i Europie, perkusista Wojciech Zieliński - młoda gwiazda polskiego jazzu uczeń UMFC oraz Piotr Kret - znakomity gitarzysta który wkomponował się w muzykę Podhala i nie tylko.

źródło: Stowarzyszenie Blisko Tatr s/ zdj. Barbara Hadowska i Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl