25.08.2022, 12:38 | czytano: 680

Wulkan miłości”, czyli niesamowity dokument w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Od piątku 26 sierpnia Kino MCK Nowy Targ zaprasza na film dokumentalny „Wulkan miłości” - o sile miłości do… wulkanów. Wciąż grany jest także film „Notre-Dame płonie”.
Bilety 16zł ulgowy i 18zł normalny.
Wulkan miłości /Fire of Love/, reż. Sara Dosa, prod. USA, Kanada 2022, 93’, napisy

26 sierpnia (piątek) godz.19.45
27 sierpnia (sobota) godz.19.45
28 sierpnia (niedziela) godz.16.00
29 sierpnia (poniedziałek) godz.19.45
1 września (czwartek) godz.19.30

Notre-Dame płonie /Notre-Dame brule/, reż. Jean-Jacques Annaud, prod. Francja 2022, 110’, napisy

26 sierpnia (piątek) godz.17.30
27 sierpnia (sobota) godz.17.30
29 sierpnia (poniedziałek) godz.17.30

„Wulkan miłości”
Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także razem – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. "Wulkan miłości" z narracją amerykańskiej pisarki Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. "Ciekawość jest silniejsza od lęku" – jak stwierdziła kiedyś Katia.

Opis „Notre-Dame płonie”

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, na tydzień przed Wielkanocą, świat obiega dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Nie tylko katolicy wstrzymują oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki są niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzenia się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodzi nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Czas ucieka, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Dach budowli lada chwila runie i pogrzebie ludzi i bezcenne skarby. Dowodzący akcją rozważają konieczność jej odwołania, gdy grupa ochotników zgłasza gotowość podjęcia ostatniej niesłychanie ryzykownej próby opanowania żywiołu. Odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do zwycięstwa. Wokół katedry gromadzą się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów.

MCK Nowy Targ, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl