31.08.2022, 15:11 | czytano: 1631

Dożynki Gminne w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

W Łapszach Niżnych zebrali się mieszkańcy gminy, goście i turyści, by wspólnie, podczas mszy świętej podziękować za tegoroczne plony.
Po uroczystej mszy, starostowie dożynek Agnieszka i Edward Hatała przywitali tradycyjnie gospodarza gminy Łapsze Niżne wójta Jakuba Jamroza chlebem i solą. Dziewięć sołectw zaprezentowało przepiękne i różnorodne wieńce dożynkowe, które zostały nagrodzone specjalnymi bonami.
Podczas dożynek zaprezentowały się orkiestry dęte z: Łapsz Niżnych, Łapsz Wyżnych i Kacwina oraz zespoły regionalne: „Spiszacy” z Łapsz Niżnych i „Czardasz” z Niedzicy. W muzyczną podróż po Karpatach zabrała wszystkich uczestników Kapela Karpat. Dużą dawkę humoru przekazały publiczności „Marusynianki” w scence pn. "Dobrze jest se zaplanować". Zwieńczeniem gminnych dożynek był koncert zespołu „Nie ma Mocnych”.

Jak co roku nie zabrakło „zupy radnego” oraz przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Łapsz Niżnych. Dziękujemy za gulasz z dziczyzny przygotowany przez Koło Łowieckie SMREK. Gminne Dożynki wsparli: ZEW Niedzica S.A., Małopolska Izba Rolnicza oraz Piekarnia "Łapszanka" -Andrzej Jachymiak.

Źródło: GOK Niedzica, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl