21.09.2022, 09:14 | czytano: 1476

Weekend ze sportowcami: Nowakowską, Kotem, Sikorskim i Guzik, czyli drugie podejście do Letniego Festiwalu Sportów Zimowych

NOWY TARG. W ten piątek i sobotę w Mieście zagości Letni Festiwal Sportów Zimowych. Wśród gości m. in. Weronika Nowakowska (biathlon), Jakub Kot (skoki narciarskie), Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie), Krystyna Guzik (biathlon), Bartosz Łobaza (curling) oraz także reprezentanci MMKS Podhale Nowy Targ z trzykrotnym olimpijczykiem Gabrielem Samolejem.
Letni Festiwal Sportów Zimowych to multidyscyplinarne spotkanie ze sportami zimowymi.
Jak przypomina w imieniu organizatorów Marcin Strządała - każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest interesującą dyscypliną, razem tworzą atrakcję. - Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je rodzicom i dzieciom, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po raz drugi w Polsce, również w Nowym Targu - dodaje.

Festiwal rozpocznie się w piątek 23 września, tak aby uczniowie miejscowych szkół mogli wziąć udział, festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną również w sobotę. W sobotniej części udział będą mogły wziąć dzieci z rodzicami.

- Ważnym punktem Festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych, stąd chęć zaangażowania ze strony MMKS Podhale Nowy Targ. Chcemy aby przedstawiciele zimowych dyscyplin byli obecni na festiwalu prezentując swój klub, tym samym zachęcając do treningów - dodają organizatorzy i zapraszają do Parku Miejskiego w piątek 23 września od godziny 9:00 do 16:00, a w sobotę od 12:00 do 17:00.

Przygotowano wiele cennych nagród w tym vouchery oficjalnej odzieży firmy Martes Sport, a także pobyty w oficjalnym ośrodku narciarskim Czarny Groń.

Dla przypomnienia - impreza miała pierwotnie odbyć się w czerwcu. Odwołano ją w ostatniej chwili. Pracownicy Urzędu Miasta mieli "błędnie oszacować możliwości terenowe". Chodziło o to, że w magistracie nie skoordynowano kalendarza imprez - i w tym samym czasie i w tym samym miejscu zorganizowano imprezę z okazji Dnia Dziecka.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl