21.09.2022, 13:20 | czytano: 714

"Gra szyfrów" w Nowym Targu

Zainstalowany na tirze mobilny showroom z „Grą Szyfrów” – gamingowym projektem edukacyjnym IPN od kilku dni przemierza Polskę. 27 września dotrze do Nowego Targu i zatrzyma się na jeden dzień na placu przy Miejskiej Hali Lodowej.
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do gry z wykorzystaniem okularów VR lub na stanowiskach PC. Warto poznać edukacyjną ofertę przygotowaną w najnowszej technologii, a przy okazji wczuć się w realia wojny polsko-bolszewickiej, zobaczyć pracę i dokonania polskich kryptologów. Z atrakcji mobilnego showroomu można oczywiście skorzystać bezpłatnie.
Mobilny showroom można odwiedzać w godz. 10-16. Czas od godz. 10 do 13 to głównie czas dla grup zorganizowanych, natomiast w godz. 13-16 organizatorzy wszystkich dorosłych mieszkańców Podhala, a młodzież w wieku minimum 13 lat za zgodą rodzica lub opiekuna.

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
HOWK21.09.2022, 23:34
Gdyby ktoś chciał przejść "grę" bez ruszania się z domu to można ją pobrać za darmo ze Steama. Nazwałbym to bardziej wirtualną lekcją historii, niż grą. Skończyłem to w 45 minut. Przedstawia dosyć ciekawy, mało znany, kawałek historii, ale jest przeciętna pod względem technicznym. Chyba wolałbym obejrzeć na Youtube jak ktoś gra niż, przechodzić samemu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl