23.09.2022, 18:15 | czytano: 3454

Otwórz oczy, patrz: Opuszczony dom w Zakopanem (zdjęcia i film)

"Eksploracje starych domów to zawsze dla nas są emocje. Przecież domy były miejscem w którym żyli ludzie. Rodzili się i umierali. Pozostawione wyposażenie wiele mówi o dawnych mieszkańcach. Ich statusie społecznym, zamiłowaniach czy przyzwyczajeniach" - pisze we wstępie do kolejnego filmu Adam Perchał z ekipy eksploratorów "Otwórz oczy, patrz".
Końcem sierpnia zostaliśmy zaproszeni przez Adama Berycha z Podhalańskiej Grupy Eksploracyjnej, który został poproszony przez Muzeum Tatrzańskie o pomoc w eksploracji pewnego opuszczonego domu, który znajduje się w Zakopanem.
Punktem wyjścia do naszej eksploracji było znalezienie jakiś czas temu przez strażaka księgi pamiątkowej dotyczącej III Powstania Śląskiego. Tak się akurat złożyło, że dom w którym byliśmy uległ podczas pożaru znacznemu zniszczeniu.


W domu tym podczas okupacji miał się ukrywać Władysław Cielecki, który był jednym kilkudziesięciu zakopiańczyków, którzy brali udział w walkach podczas III Powstania Śląskiego. Zachodziło podejrzenie, że oprócz znalezionej księgi pamiątkowej, może zachowały się również inne pamiątki (odznaczenia itp.) po Cieleckim.


Eksploracja opuszczonego domu odbyła się za zgodą właścicieli.


Zobaczcie nasz materiał z opuszczonego domu w Zakopanem.Otwórz oczy, patrz
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl