30.09.2022, 12:03 | czytano: 539

Jesienna Bajka w Tatrach - Koncert zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Litwy i Polski

NOWY TARG. W piątek 7 października w sali widowiskowej MCK zorganizowany zostanie wspólny koncert zespołów dziecięco-młodzieżowych z Litwy i Polski.
Wystąpią:
Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hyrni
Grupa Wokalna "Šaltinėlis" i Zespół Wokalny "Žiburiukai" Progymnasia Aukštakalnio, Utena, Litwa
Na koncert "Jesienna bajka w Tatrach" w jeden zespół połączyły się dwie grupy wokalne z Progimnazjum Aukštakalnio

Grupa wokalna "Šaltinėlis" świętuje w tym roku dekadę twórczej działalności. W tym czasie zespół szkolny rozrósł się do grupy wokalnej "Šaltinėlis" (Shaltinelis), co w tłumaczeniu oznacza ciemiączko. Zespół ma wysokie osiągnięcia na konkursach republikańskich i międzynarodowych, gdzie wielokrotnie byli laureatami, a na międzynarodowych konkursach "OPUS-2020" w Sakartwell i "Złoty Egipt-2001" zostali laureatami Grand Prix. W repertuarze zespołu brzmią współczesne, młodzieżowe piosenki o charakterze rozrywkowym.

Zespół wokalny "Žiburiukai", w tłumaczeniu "Svetlichki", istnieje tylko 3 lata, ale wiedzą, jak się cieszyć. Na Międzynarodowym Konkursie Muzyki i Tańca zdobyli Grand Prix, wystąpili także na honorowym koncercie w prezydencji Litwy, gdzie występują tylko najlepsi z najlepszych.

Zespołami wokalnymi kieruje pedagog wokalny Lina Gaižauskienė. Dziś wspólny zespół występuje z programem "na skrzydłach piosenki".

Zespół KANKLĖS - litewski instrument muzyczny strunowy, jeden z najbardziej lubianych instrumentów muzycznych Litwinów. Zespół kankles School of Art nazwany Mykolo Oginskio jest wielokrotnym laureatem krajowych, republikańskich, międzynarodowych konkursów. Stale bierze udział w uroczystościach w rodzinnym mieście, koncertach szkoły artystycznej. W zespole jako pierwszy kankles gra Erlandas Gricius, drugi-Amanda Narkutė, na basie kankles gra Viltė Daukantaitė, a na tradycyjnym kankles – Viltė Venckutė.
Na koncert "Jesienna bajka w Tatrach" tancerze Szkoły Sztuk Plunge przygotowali program "Magia tańca", w którym włączyli taniec ludowy, klasyczny, nowoczesny, historyczny.

Wstęp na koncert wolny. Zapisy dla szkół podstawowych: sekretariat MCK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32, sekretariat@mck.nowytarg.pl

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl