13.10.2022, 20:05 | czytano: 1037

Paranoise z nowym albumem długogrającym. Promuje go singiel "Ostatni dzień września" (video)

Fot. Materiały prasowe
W nowotarskim klubie Dogrywka miała miejsce premiera albumu długogrającego zespołu Paranoise pod tytułem Rotten Pop. Płytę promuje świeżo wydany singiel "Ostatni dzień września", który jako trzeci z rzędu dostał się na wysoką pozycję playlisty redaktorskiej Spotify.
Paranoise to podhalańska grupa muzyczna poruszająca się w klimatach indie rocka, pop punka i grunge'u. Zespół powstał w 2019 roku z inicjatywy trójki znajomych z Maniów, Nowego Targu i Krościenka nad Dunajcem grających w innych podhalańskich zespołach (Adhd Syndrom, Nie Tym Tonem, Mizofonia), jako projekt poboczny. Jeszcze w tym samym roku zespół nagrywa ep'kę "Rotten Pop", na której znalazło się pięć autorskich piosenek, w tym amatorski klip do piosenki "Aha". Nie przykładając zbytniej wagi do promocji swoich dokonań kapela żyje własnym życiem, czerpiąc radość ze spotykania się i tworzenia muzyki innej niż dotychczas w poprzednich zespołach.
W 2021 roku zespół ponownie wchodzi do studia nagrywając kolejne piosenki, które zwiastują nadchodzącą płytę długogrającą. W kwietniu tego samego roku na światło dzienne wychodzi singiel "Powietrze niczyje", który został entuzjastycznie przyjęty przez redaktorów serwisu Spotify i tym samym dostaje się na dwa redaktorskie playlisty serwisu obok gwiazd i weteranów polskiej sceny rockowej oraz dobrze zapowiadających się młodych zespołów. W niedługim czasie od premiery singiel doczekał się teledysku nagranego głównie nad Jeziorem Czorsztyńskim.Po kilku miesiącach Paranoise publikuje w sieci kolejny singiel "Plany na wczoraj", który również zostaje dobrze przyjęty przez Spotify i ponownie umieszczony na playlistach redaktorskich. W międzyczasie chłopaki grają kilka mniejszych i większych, ale dobrze przyjmowanych koncertów.

Paranoise to muzyczna wycieczka do krainy emocjonalnej groteski. Melodyjne piosenki ubrane często w osobiste, nie napawające optymizmem teksty. Próżno szukać w twórczości zespołu odwołań regionalnych lub naleciałości folkowych związanych z regionem Podhala. Sam zespół określa swoją twórczość mianem rotten popu do czego nawiązuje grafika z okładki debiutanckiej płyty, inspirowana twórczością Andy'ego Warhola i ciemną stroną popkultury. Zespół aktywnie udziela się w tworzeniu podhalańskiej sceny niezależnej organizując oraz biorąc udział w wydarzeniach charytatywnych oraz promujących niezależną twórczość.Paranoise tworzą:

Franek - gitara, wokal, teksty (Adhd Syndrom,Franko Muzykant)
Andrzej - perkusja (Mizofonia,Scissors As A Gift)
Janek - gitara, chórki (szkolny przegląd muzyczny:))
Łukasz - gitara basowa, chórki (Mizofonia, Ostatni Raport)

Linki :

Spotify :
https://open.spotify.com/artist/1aOX4QVbzzXaUSGXlUCjQ5?si=l956r5qORd-7OnYsBlYvJA

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=toBpQETY-Qw

Instagram :
https://www.instagram.com/paranoise.band/

Facebook :
https://www.facebook.com/paranoisethc

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
eDA14.10.2022, 13:34
Brawo :), miałam przyjemność być na ich koncercie, SUPER!!!!, ŻYCZĘ POWODZENIA.
nie wiem, nie znam14.10.2022, 11:05
To nie prawda
Zygfryd14.10.2022, 07:15
to nie prawda
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl