18.10.2022, 18:47 | czytano: 2480

Zespół "Just" - nowa podhalańska formacja muzyczna i ich nowy teledysk (video)

Fot. Archiwum zespołu "Just"
NOWY TARG. Zaczęło się pięć lat temu, od pomysłu dwóch przyjaciół, znających się „od zawsze”. Teraz ekipa już stabilna, 6-osobowa, szybko i płynnie wkracza na muzyczny rynek.
Tomasz Seweryn - nowotarski zegarmistrz i Dariusz Tworek - obecnie szef salonu samochodowego znają się od dziecka, a łączy ich miłość do gitary. Tego drugiego - zwłaszcza do basowej. Przed laty, całkiem hobbystycznie, zaczęli po pracy spotykać się i grać, a kiedy - jako wokal - dołączyła do nich córka pana Tomka, Beata, zakiełkowała myśl, by stworzyć własny zespół. Łatwo nie było, bo czasu przecież ludzie na co dzień pracujący za wiele nie mają, poza tym była też roszada wśród samych muzyków, ale powoli marzenie zaczęło się realizować.
- Jakieś trzy lata temu dołączył do nas Jakub Zając - klawiszowiec z Rabki, on z kolei zaprosił do współpracy perkusistę Michała Lipiaka z Sidziny, absolwenta Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ostatni nasz nabytek to wokalistka Justyna Korbel z Suchej Beskidzkiej - opowiada Tomasz Seweryn.

Tak ukonstytuowana grupa - warto wspomnieć, że każdy z jej członków ma doświadczenie nabyte w innych, licznych zespołach, z którymi występowali i występują - w tym roku na serio przystąpiła do działania i - co widać po efektach - gruszek w popiele nie zasypia. Oprócz koncertów, w marcu powstał pierwszy singiel „Wieczór”, który na youtubie doczekał się dwa miesiące później swojego teledysku, teraz w przygotowaniu kolejne single, a - jeśli przez zimę zdążą - to być może płyta.

Muzyka grupy „Just” jest zróżnicowana, zaszufladkować jej nie sposób. Od własnych kompozycji bardzo nastrojowych, po te z nutką rocka, ale nie brak też coverów Perfectu, Lombardu, Bajmu czy Dżemu. A to, że się podoba, widać na koncertach.

Choć trzon grupy to nowotarżanie, w stolicy Podhala nie było im jeszcze dane występować. Sprawa chyba jednak do nadrobienia, biorąc pod uwagę zrewitalizowane Miejskie Centrum Kultury. Bo gdzie, jak gdzie, ale w nim dla nowotarskich artystów z pasją, pomysłami i talentem miejsca zabraknąć nie może.
Teledysk „Wieczór”p/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gorce moim domem18.10.2022, 20:37
super kawałek .Nadszedł czas żeby nasza gwiazda Beti przyglądneła się jak to się robi profesjonalnie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl