28.10.2022, 12:54 | czytano: 725

Koreańska perełka i ukraiński kandydat do Oscara w Kinie MCK

NOWY TARG. W nowym tygodniu kinowym w kinie MCK prezentowane będą dwa nowe filmy - rewelacyjny koreański „Baby Broker” (zdobywca nagród na MFF Cannes) oraz realistyczny i na czasie, ukraiński „Klondike” (zdobywca nagród na MFF Berlinale i MFF Sundance, a także to ukraiński kandydat do Oscara).
Bilety 16zł i 18zł.
Baby Broker /Beu-ro-keo/, reż. Hirokazu Koreeda, prod. Korea Południowa 2022, 129’, napisy, od 18 lat
29 października (sobota) godz.20.00
30 października (niedziela) godz.16.30
31 października (poniedziałek) godz.17.00 i 19.45
2 listopada (środa) godz.17.45
3 listopada (czwartek) godz.20.00

Opis:
Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.

Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

„Baby Broker” to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.


Klondike, reż. Maryna Er Gorbach, prod. Ukraina, Turcja 2022, 100’, napisy, od 18 lat

30 października (niedziela) godz.19.00
2 listopada (środa) godz.20.10
3 listopada (czwartek) godz.18.00
Opis:

Donbas, 2014 rok. Początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przerażający, przejmujący portret ludzkiej desperacji, a także wiary w siłę prawa i nadziei na lepsze jutro. Podążamy śladem pary spodziewającej się dziecka, której świat dosłownie zawalił się na głowę. W środku nocy fragment zestrzelonego samolotu zburzył ścianę domu Irki i Tolika. Jednak zamiast uciekać z kraju tak jak najbliżsi sąsiedzi, oni postanawiają zostać i przetrwać w coraz trudniejszych warunkach. Nawet gdy do drzwi pukają żołnierze armii rosyjskiej...

Nagrodzony na Sundance i w Berlinie porażający film, który w obecnych czasach oddziałuje na widza jeszcze bardziej, otwierając oczy na to, co dzieje się na arenie międzynarodowej. Znakomicie wyreżyserowany i zainscenizowany, sprawia, że dzielimy wszystkie emocje bohaterów, a finałowe sekwencje robią tak silne wrażenie, że wstrzymujemy oddech.

MCK Nowym Targ, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl