20.11.2022, 10:22 | czytano: 724

II Rowerowy Rajd Niepodległości Polski (zdjęcia)

zdj. organizatorów
„Dla Ciebie Polsko!” - pod tym hasłem Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice zorganizowało 11 listopada „II Rowerowy Rajd Niepodległości Polski”, w którym wzięło udział trzydziestu kolarzy.
Rajd rozpoczął się o 8:00 od udziału w uroczystej Mszy świętej za Ojczyznę i patriotycznych obchodach Święta Niepodległości w Spytkowicach. Następnie biało-czerwony peleton wyruszył na trasę prowadzącą przez Rabę Wyżną, Czarny Dunajec, Nowy Targ, Rabkę-Zdrój, by po pokonaniu dziewięćdziesięciu kilometrów późnym popołudniem powrócić do Spytkowic.
Podczas Rajdu uczestnicy składali kwiaty pod Pomnikami Niepodległości w miejscowościach, przez które przejeżdżali oraz wzięli udział w publicznym odśpiewaniu Hymnu Polski w Czarnym Dunajcu. Patriotyczne rajdy rowerowe organizowane przez TC Orzeł Spytkowice mają specyficzny charakter - każdy uczestnik ma przypięte do roweru drzewce z zatkniętą na nim flagą Polski, a z głośników, zamontowanych na samochodzie technicznym, płyną znane patriotyczne pieśni co sprawia, że cała kolumna rajdu z daleka widziana i słyszana. Taki też jest cel tych rajdów- upamiętnianie świąt państwowych, przypominanie społeczeństwu o ważnych wydarzeniach historycznych z dziejów naszej Ojczyzny, inicjowanie odradzania się w społeczeństwie Patriotyzmu i poczucia dumy Narodowej.

Patronat honorowy nad rajdem sprawuje Starosta Nowotarski Krzysztof Faber i Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stanisław Kowalcze, zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
normal22.11.2022, 00:24
odezwał się ruski wielbiciel
Stachu20.11.2022, 14:50
Rajd Niepodległości Polski, ale obowiązkowo w barwach ukraińskich.
normal20.11.2022, 14:13
Pięknie i po Polsku.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl