22.03.2023, 08:45 | czytano: 2379

Wagary pod okiem policji

Fot. Szymon Pyzowski
21 marca, przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i związana z nim tradycja organizowania przez dzieci i młodzież szkolną tzw. „Dnia Wagarowicza”.
W tym dniu policjanci pod szczególnym nadzorem mieli miejsca w rejonie szkół, placówek oświatowych oraz miejsca grupowania się dzieci i młodzieży, parki, skwery, tereny przywodne, galerie, punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Główny celem tych działań było zapobieganie przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz sytuacjom potencjalnie niebezpiecznym dla życia i zdrowia małoletnich.
Niestety dla niektórych „Dzień Wagarowicza” to dzień wolności i pretekst do postępowania nie zawsze zgodnego z prawem. Zgodnie z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich to właśnie wagary, picie alkoholu, używanie środków odurzających są przejawami demoralizacji. Sprzedaż alkoholu nieletnim to przede wszystkim przestępstwo i wiążąca się z jego popełnieniem odpowiedzialność karna, ale także krzywda wyrządzona młodemu człowiekowi i jego najbliższym. Sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom poniżej osiemnastu lat również jest zabroniona.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl