10.04.2023, 11:42 | czytano: 628

Kolejne spotkanie Akademii Tatry już 15 kwietnia

"Akademia Tatry" to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane będą dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.
Kolejna wycieczka, którą poprowadzi dr inż. Tomasz Skrzydłowski - nosi tytuł "Ekologia lasu". Tematyka: botanika, ekologia.
Spotkanie 15 kwietnia. Start: godz. 9:00, ul. Bulwary Słowackiego, przy punkcie sprzedaży biletów TPN (Nosal). Trasa powiedzie z Nosala na Kalatówki, Ścieżką nad Reglami, Doliną Białego do Strążyskiej. Zakończenie ok. 14.00 u wylotu Doliny Strążyskiej.

"Ekologia lasu to nauka o mechanizmach i procesach, które nim rządzą. To fascynujący świat zależności między drzewami, roślinami zielnymi a zwierzętami. Na Nosalu zobaczymy najstarszą formację leśną w Tatrach - reliktowe laski sosnowe, które pamiętają czasy, gdy w górach były lodowce. Na Ścieżce nad Reglami poznamy zwyczaje jarzębiny, zobaczymy, jak drzewa te radzą sobie w warunkach zimnego klimatu regla górnego. Przyjrzymy się także z bliska świerkom i kosodrzewinie - prześledzimy ich cykle rozwojowe od kwiatów i nasion poprzez etap siewek po dorosłe osobniki. Na przykładzie świerków ocenimy rolę kornika drukarza oraz grzybów, które są z tym gatunkiem związane' - wyjaśniają organizatorzy.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl