14.04.2023, 16:50 | czytano: 1608

Wybieracie się do Doliny Chochołowskiej zobaczyć krokusy? Dojazd samochodem jest utrudniony

arch. Podhale24
Pracownicy TPN potwierdzają, że śnieg pomału znika z Chochołowskiej i zaczyna się ostatni okres kwitnienia krokusów. Kwiaty, zasypane śniegiem - już przekwitły na dużej części Polany lub wcale nie pojawiły się w tym roku. Z powodu powtarzających się opadów śniegu i niskich temperatur - spektakularnego kwitnienia w tym roku najprawdopodobniej nie będzie.
W związku z pracami remontowymi prowadzonymi na drodze wojewódzkiej pomiędzy Chochołowem a wylotem Doliny Chochołowskiej występują utrudnienia w ruchu samochodowym; w trzech miejscach na remontowanym odcinku drogi obowiązuje ruch wahadłowy, który może powodować znaczne wydłużenie czasu dojazdu do Doliny Chochołowskiej od strony zachodniej.
Dodatkowo w związku z remontowanym mostem w pobliżu wylotu Doliny Chochołowskiej utrudniony jest również dojazd na parkingi w Dolinie Chochołowskiej położone w rejonie drogi do Siwej Polany oraz wyjazd z Doliny na drogę główną; działa tam tymczasowa sygnalizacja świetlna regulująca ruch pojazdów. Wszystkie te utrudnienia mogą spowodować znaczne wydłużenie czasu dotarcia do Siwej Polany dla turystów, którzy chcieliby odwiedzić Dolinę Chochołowską.

"Spodziewając się dużego ruchu turystycznego w najbliższe weekendy prosimy o rozważenie dojazdu do Doliny Chochołowskiej od strony wschodniej (od Zakopanego) lub ewentualne pozostawienie samochodu na parkingach w Kirach (u wylotu Doliny Kościeliskiej) i przejście stamtąd pieszo ścieżką pod reglami do Siwej Polany i Doliny Chochołowskiej. Może okazać się, że w ten sposób unikniecie długiego stania w korkach" - przestrzega TPN.

Warto też pamiętać, że krokusy rosną także m.in. w Dolinie Kościeliskiej, na Kalatówkach, Polanie Kopieniec, Drodze pod Reglami, Toporowej Cyrhli w Zakopanem oraz w Kościelisku, Witowie i Dzianiszu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl