01.06.2023, 10:32 | czytano: 1739

Dzień Dziecka w Ludźmierzu (zdjęcia)

Na Konkurs Plastyczny pt. Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej - zobaczcie jak niesie człowieka - zorganizowany przez Starostwo Powiatowe, Sanktuarium MBL oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu wpłynęło 220 prac.
Jury przyznało:13 nagród specjalnych, 29 nagród oraz 50 wyróżnień. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Sanktuarium Ludźmierskim (Krużganki).
Prace, które wpłynęły na konkurs prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, malarstwo na szkle oraz ceramika. Jedną z najciekawszych prac jest obraz namalowany przez Karola Derendala z Krauszowa. Młody człowiek umieścił na nim swojego wujka Andrzeja, który niegdyś nosił figurę Matki Bożej Ludźmierskiej, a dziś przykuty do wózka inwalidzkiego jest niesiony przez Matkę Bożą Ludźmierską - i tu sprawdzają się słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej - zobaczcie jak niesie człowieka.

Nagrody wręczali: kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej ksiądz Jerzy Filek, wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha. Liczne grono uczestników Dnia Dziecka wzięło udział w mobilnej grze terenowej „Tajemnica korali”. Miejscem rozgrywki był Maryjny Ogród Różańcowy na terenie Ludźmierskiego Sanktuarium. Gra została przygotowana na telefony komórkowe z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji oraz mechanizmu znanego z popularnej zabawy Pokemon Go. Gracze samodzielnie lub w zespołach wcielali się w bohatera, ucznia szkoły podstawowej, który przyjechał na wakacje do swojej babci mieszkającej na Podhalu. Spotkał tutaj swoich znajomych, koleżanki i kolegów. Gdy okazało się, że zaginęły korale babci przygotowane na obchody odpustowe a zamiast nich w szkatule znajdowała się wskazówka gracze przyjęli rolę detektywów i wspólnie ze znajomymi ruszyli na poszukiwanie zaginionych korali. Dzięki grze jej uczestnicy poruszali się w terenie rozwiązując zagadki prowadzące ich do odnalezienia korali. Jednocześnie poznawali historię oraz najważniejsze informacje o Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Były zabawy, wspólne tańce, poczęstunek i dobra zabawa.

Źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl