02.10.2013, 12:12 | czytano: 3670

Biegi przełajowe - rekordowa frekwencja (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
- Biegi są najprostszą formą aktywności ruchowej. Zyskują coraz większą popularność, nie tylko wśród młodzieży szkolnej. Z roku na rok liczba startujących w naszych zawodach rośnie – mówi Stanisław Mrowca, który sprawował pieczę nad mistrzostwami powiatu w biegach przełajowych.
Impreza zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zgromadziła ponad tysiąc uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Rywalizowano nie tylko o mistrzowskie tytuły, ale także o prawo startu w mistrzostwach Małopolski. Pierwsza ósemka w każdej kategorii wiekowej za tydzień będzie miała okazję skonfrontować się z rówieśnikami z województwa. Zawody odbędą się, podobnie jak te, na nowotarskim lotnisku.
Poziom powiatowych biegów był bardzo wysoki. – Nie ma się czemu dziwić, bo w grupie blisko 1200 uczestników sporo było tych, którzy a na co dzień uprawią sport – tłumaczy Stanisław Mrowca. – Na starcie stanęli nie tylko lekkoatleci, ale także przedstawiciele sportów zimowych, biegacze narciarscy i zjazdowcy. Narciarze traktują te zawody jako formę przygotowania do sezonu. Po wynikach widać, że walczyli o najwyższe miejsca. Ciekawą postacią był Wiktor Czaja ze Szczawnicy, czołowy narciarz i mistrz Polski młodzików w kajakarstwie górskim. Wygrał swoją kategorię wiekową (rocznik 1999 – przyp. aut). Teraz oczekujemy dobrego występu naszych reprezentantów w zawodach wojewódzkich.

Tekst Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na


zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl