08.10.2013, 13:53 | czytano: 2599

XXIII Jesienny Wyścig Rowerowy (wyniki i zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę października odbył się w Małem Cichem Jesienny Wyścig Rowerowy. Zawody zorganizowane po raz XXIII honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego. Do wyścigu zgłosiło się 184 zawodników, a wystartowało 155.
Słoneczna pogoda zapewniła wyjątkowo barwną oprawę zgodną z Na starcie stanęła rekordowa liczba 155 uczestników, podzielonych na pięć grup wiekowych. Najmłodsi mieli do pokonania trasę liczącą około 300 metrów, najstarsi musieli ścigać się na 10 razy dłuższym dystansie.
Maluszków, jak co roku zagrzewały do walki całe rodziny, szczególnie rodzice, niejednokrotnie przeżywający sukces lub porażkę bardziej niż sami zawodnicy, którzy po prostu dobrze się bawili. W starszych grupach odbywała się już prawdziwie sportowa rywalizacja. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali puchary ufundowane przez państwa Marię i Stanisława Galiców z Małego Cichego, Posła na Sejm RP Edwarda Siarkę oraz Wydawnictwo Vigen, które ponadto zaprojektowało i wykonało dyplomy dla zawodników, którzy zajęli miejsca od I do VI uczestników.

Walka na trasie toczyła się także o cenne nagrody, pozyskane dzięki hojności następujących sponsorów: Stacja Narciarska Małe Ciche, Stacja Narciarska Rusiński, Bukovina Termal Spa, Kasa Stefczyka, Wyciąg Narciarski Polana Błociska, Spółka Wo-Ma, Pizzeria Andreo. Podziękowania należą się również Podhalańskiemu Bankowi Spółdzielczemu za sfinansowanie nadruków okolicznościowych na koszulkach, w których, w ramach akcji „Małopolska na start”, ścigali się uczestnicy imprezy.

Oprawą medialną zajęli się wieloletni sympatycy wyścigu z portali internetowych Podhale 24 i Watra, Zakopiec oraz TV Podhale i Tygodnika Podhalańskiego.

Odpowiednie nagłośnienie przygotowała firma nagłośnieniowa pana Marka Wacławskiego. Po zakończeniu zawodów i uroczystym wręczeniu naród wszyscy chętni mogli posilić się pyszną grochówką z kuchni polowej i kiełbaskami. Autorem i fundatorem tej kulinarnej atrakcji był przewodniczący Rady Rodziców pan Bronisław Wajda. Opakowania i naczynia jednorazowe do degustacji zapewniła hurtownia Pakfol.
Organizatorzy Jesiennego Wyścigu Rowerowego dziękują również wszystkim rodzicom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Małem Cichem oraz strażakom z miejscowej OSP za aktywny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Wyniki w galerii poniżej.

źródło: organizator, zdj. Michał Adamowski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl