12.11.2013, 21:58 | czytano: 1815

IV Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości (zdjęcia)

zdj. Jacek Piotrowski
W święto Niepodległości na Promenadzie przy potoku Grajcarek odbył się IV Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości. W imprezie uczestniczyło 265 zawodników. Rywalizowali oni w pięciu kategoriach wiekowych, zmagając się nie tylko z wymagając trasą, ale także nieprzewidywalną aurą. Niska temperatura nie ostudziła jednak zapału uczestników, dzięki czemu mogliśmy być świadkami wytrwałej i zaciętej rywalizacji oraz wspaniałych wyników.
Kategorie wiekowe i długość trasy:
1 Rocznik 2003 i mł. (klasa IV i młodsi) – dystans 500m
2 Rocznik 2002 – 2001 (klasy V i VI) – dystans 1000m
3 Rocznik 2000 – 1998 (klasy I-III gim.) – dystans 1500m
4 Rocznik 1997 – 1995 (szkoły ponad gimnazjalne) – 2500m
5 Kategoria OPEN 1994 i starsi – dystans 5000m
W kategorii szkół podstawowych w punktacji drużynowej zwyciężyła SP Nr 1 w Szczawnicy (68t pkt.), drugie miejsce zajęła SP w Kluszkowcach (350 pkt.), trzecie miejsce zajęła SP w Krościenku (241 pkt.). Kolejne miejsca zajęły: SP w Tylmanowej, SP w Tylmanowej 2, SP w Szlachtowej i MTB w Szczawnicy.

W kategorii gimnazjów w punktacji drużynowej zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Szczawnicy (410 pkt.), drugie miejsce zajęła drużyna z ZPO w Maniowach (163 pkt.), trzecie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Krościenku (91 pkt.).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z PSZ OHP w Szczawnicy (106 pkt.), drugie miejsce zajęła drużyna z LO w Krościenku (81 pkt.), trzecie miejsce zajęła drużyna z ZSZiP w Krościenku (70 pkt.)
W kategorii open w punktacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Niedzielni Biegacze (156 pkt.), drugie miejsce zajęła drużyna TG Sokół w Zakopanem (98 pkt., trzecie miejsce zajęła drużyna z KS Pieniny w Szczawnicy (57 pkt.).

Klasyfikacja indywidualna
Szkoły Podstawowe – Gr 1 dziewczęta
1 Roksana Natońska (Kluszkowce), 2. Karolina Firek (Kluszkowce), 3. Aleksandra Janc (Szczawnica)

Szkoły Podstawowe – Gr 1 chłopcy
1 Denis Madeja (Szczawnica), 2.Patryk Ziemianek (Tylmanowqa), 3.Mateusz Ćwiertniewicz (Krościenko)

Szkoły Podstawowe – Gr 2 dziewczęta
1 Małgorzata Mędoń (Szczawnica), 2.Monika Jama (Szczawnica), 3.Oliwia Smolarska (Szczawnica)

Szkoły Podstawowe – Gr 2 chłopcy
1 Daniel Siedlarczyk (Kluszkowce), 2. Arkadiusz Zachwieja (Szczawnica), 3. Kacper Zachwieja (Szczawnica)

Gimnazja - dziewczęta
1 Aleksandra Jama (Szczawnica), 2. Magdalena Ciesielka (Szczawnica), 3. Aleksandra Lewoniec (Szczawnica)
Gimnazja – chłopcy
1 Kamil Jasiurkiewicz (Szczawnica), 2. Kamil Gorlicki (ZPO Maniowy), 3. Jakub Salamon (Szczawnica)

Szkoły Ponadgimnazjalne –dziewczęta
1 Weronika Ondycz (LO Krościenko), 2. Monika Płoskonka (PSZ OHP Szczawnica)

Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy
1 Dawid Adamczyk (ZSZ Łącko), 2. Miłosz Kozielec (PSZ OHP Szczawnica), 3. Bartosz Kolodziejski (LO Krościenko)

Open – kobiety
1 Joanna Męndoń (KS Pieniny), 2. Magdalena Baran (niezrzeszona), 3. Marta Rychtarczyk (niezrzeszona).

Open – mężczyźni
1 Michał Jarosz (Niedzielni Biegacze), 2. Konrad Pustułka (niezrzeszony), 3. Michał Bala (niezrzeszony)