11.02.2014, 21:22 | czytano: 1158

Mistrzostwa Polski we Freeskiingu podczas Sony Extreme Series

ZAKOPANE. 22 lutego w ramach zawodów Sony Extreme Series Winter Edition zostaną rozegrane oficjalne Mistrzostwa Polski we Freeskiingu. Walka w formule slopestyle odbędzie się w zakopiańskim Salomon Superparku.
Wielkimi krokami zbliżamy się do połowy lutego, a śniegu jak nie było, tak nie ma. Taka niekorzystna sytuacja pogodowa zmusiła organizatorów zawodów Sony Extreme Series Winter Edition do odwołania krótkodystansowego biegu skitourowego o nazwie „Skitour Sprint”. Jak tłumaczy organizator Szymon Syrzistie „tworzenie trasy z boku stoku przy tak niewielkiej ilości śniegu zagrażałoby bezpieczeństwu zawodów”. Niemniej jednak na miejsce skitourów udało się zorganizować konkurencje większego kalibru – oficjalne Mistrzostwa Polski we Freeskiingu! Zawodniczki i zawodnicy, którzy posiadają aktualną licencje PZN’u zmierzą się podczas dwóch przejazdów na rurkach, boxach i skoczniach.
Niestety ze względów na zmieniającą się aurę organizatorzy obecnie nie są w stanie podać układu przeszkód w parku, z którym zmierzą się pretendenci do tytułu mistrzowskiego.

Mistrzostwa Polski we Freeskiingu to tylko jedna z trzech konkurencji rozgrywanych podczas Sony Extreme Series Winter Edition. Oprócz pojedynczych przejazdów narciarzy zobaczymy:
- Snowboard & Freeski United Slopestyle – przejazdy duetów złożonych z narciarza i snowboardzisty.
- MTB Best Air – rowerowe skoki na snowparkowej skoczni.

Zapisy na zawody będą dostępne od 15 lutego na stronie extremeseries.pl.

mat. prasowy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl