20.02.2014, 20:51 | czytano: 1568

Puchar Polski PZS Juniorów Snowboard Slopestyle w Jurgowie (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
JURGÓW. Na stoku narciarskim Jurgów Ski rozegrane miały miejsce zawody dla najmłodszych adeptów snowboardu z cyklu Puchar Polski Polskiego Związku Snowboardu w konkurencjach olimpijskich Snowboard Cross oraz Slopestyle. Na starcie zawodów pojawiło się ponad dwustu zawodników i zawodniczek w kategorii Dzieci, Młodziki, Junior Młodszy, Junior z klubów sportowych z całej Polski.
Byli reprezentanci Zakopanego, Nowego Targu, Rabki-Zdrój, Krynicy-Zdrój, Krakowa, Tychów i Warszawy.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i wiosennej aury, gdzie masowo zostają odwoływane liczne zawody w całej Polsce, organizatorzy z Polskiego Związku
Snowboardu, przy współpracy lokalnych klubów oraz samej stacji narciarskiej Jurgów Ski, jako nieliczni sprostali zadaniu i zdołali przeprowadzić bardzo udaną organizacyjnie imprezę sportową.

Do dyspozycji najmłodszych uczestników, został przygotowany tor crossowy składający się z licznych rolerów, band, skoczni oraz trapezów. Po przejazdach kwalifikacyjnych odbyły się finały rozegrane w formacie 4 zawodników i zawodniczek, którzy ramię w ramię ścigali się po śnieżnym torze z przeszkodami. W kolejnym dniu zmagań uczestnicy rywalizowali na specjalnie skontrowanej skoczni oraz boksach, które imitowały naturalne poręcze oraz murki. Slopestyle to widowiskowa konkurencja dynamicznie rozwijające się
wśród młodzieży, która dodatkowo została wpisana w program Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Zawodom towarzyszyła, muzyka wydobywająca się z specjalnie rozłożonych namiotów, które była także do dyspozycji rozgrzewających się na starcie zawodników. Nadto organizatorzy zapewnili udział spikera, który na bieżąco relacjonował przebieg zawodów, a zaproszeni sędziowie oraz delegat czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji.

Na zawodach, można było także spotkać, naszą olimpijkę Aleksandrę Król, która bardzo pozytywnie oceniła organizację poszczególnych konkurencji. Wszystko to warunkowało pozytywna atmosferę oraz uśmiechy na twarzach uczestników – oby więcej takich imprez w regionie.
Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki na stronie www.pzsnow.com

mat. prasowy, opr. s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl