22.02.2014, 20:15 | czytano: 1327

Mistrzostwa Gminy Miasta Nowy Targ w mini piłce ręcznej wygrała "Jedenastka"

NOWY TARG. W sali sportowej przy SP 6 odbyły się mistrzostwa Gminy Miasta Nowy Targ w mini piłce ręcznej chłopców. Trzeba zaznaczyć, że był to najbardziej wyrównany turniej od lat i stał na wysokim poziomie.
O trzy miejsca premiowane awansem na zawody Ośrodka Nowy Targ walczyły szkoły nr 2,4,5,6 i 11. Grano najsprawiedliwszym systemem, czyli „każdy z każdym”.
Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero ostatnie mecze decydowały o tym, kto zajmie miejsca na podium.

Cały turniej wygrała „jedenastka”(opiekun G. Temecki) – mimo przegranej w ostatnim meczu z ambitnie walczącą SP 4 (opiekun M. Zborowski). Drugie miejsce z taką samą liczbą punktów zajęła faworyzowana SP 5 (opiekun P. Obrochta) a ostatnie premiowane awansem na kolejny turniej miejsce z dorobkiem tylko 2 punkty mniej, niż zwycięzca - SP 6 (opiekun A. Kasperek).

„Czwórka” ostatecznie zajęła miejsce 4 a za nimi uplasowała się SP nr 2 (opiekun P. Kłaput).

Puchary i dyplomy ufundował Burmistrz Marek Fryźlewicz. Zawody zorganizował koordynator sportu w UM N. Targ Mateusz Zamojski oraz Artur Kasperek.

Organizatorzy dziękują Dyrektorowi SP 6 za udostępnienie sali na turniej.