27.02.2014, 00:53 | czytano: 1665

Stoch stracił plastron lidera

Jeden dobry skok Kamila Stocha, na odległość 134,5 m, na skoczni w Falum, nie wystarczył do utrzymania pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajął czwarte miejsce. Żółtą koszulkę odebrał mu Słoweniec Peter Prevc. Ma 17 punktów przewagi and Polakiem.
Zawody wygrał Severin Freund. Niemiec utrzymał prowadzenie z pierwszej serii konkursowej, a w finałowej skokiem na odległość 135 metrów pobił rekord skoczni i zdeklasował rywali. Podium uzupełnili Peter Prevc i Noriaki Kasai. Słoweniec po pierwszej serii zajmował dziewiąte miejsce (125,5 m). Kamil Stoch był na trzynastym miejscu, uzyskał zaledwie 123 metry. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi w drugiej konkursowej serii wykorzystał mocne podmuchy wiatru pod narty i po locie na 134,5 metra poprawił rekord skoczni, obejmując prowadzenie. Dodatkowo Stoch dostał bardzo wysokie noty za styl i po skokach dwudziestu zawodników był na pierwszym miejscu z 248,3 punktu.
W pierwszej serii najpierw Simon Amman wyrównał rekord skoczni należący do Kamila Stocha (129,5 m). Później Severin Freund po fenomenalnym locie poprawił wynik Stocha i Ammanna, uzyskując 133 metry. Weteran skoków narciarskich Noriaki Kasai skoczył tyle samo, co Niemiec, ale uzyskał gorsze noty.
Dobrze spisali się pozostali z Polaków: Maciej Kot był 10., Jan Ziobro 21., Dawid Kubacki 24., a Klemens Murańka 29.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl