01.03.2014, 10:11 | czytano: 1930

Stoch wskoczył na podium

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie w Lahti. Pokonał lidera klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Petra Prevca. Polak odrobił 10 punktów do Słoweńca i traci już tylko siedem. Konkurs wygrał Severin Freund.
Kamil Stoch w pierwszej serii wylądował na 127 metrze. Dało mu to szóste miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Peter Prevc skoczył 125,5 m, ale skakał z niższej platformy startowej ( o jeden stopień). Poza tym dostał lepsze noty od Polaka. Po pierwszej serii plasował się na trzecim miejscu. Drugie miejsce zajmował Gregor Schlierenzauer (132 m). Prowadził Severin Freund, po skoku na odległość 131 metrów. Na rozbiegu nie pojawił się Noriaki Kasai. Kontuzja kolana uniemożliwiła Japończykowi udział w konkursie.
W serii finałowej świetny skok oddał Stefan Kraft. Austriak skoczył 134 metry. Wyprzedzić nie zdołał go między innymi Kamil Stoch, który wyładował na 124,5 m i po swojej drugiej próbie plasował się za Austriakiem. Skaczący za zawodnikiem z Zębu popsuli swoje skoki. Ze swojego skoku niezadowolony był Peter Prevc. Słoweniec skoczył 123,5 m, przegrywając ze Stochem o 0,2 pkt i kończąc zawody na czwartym miejscu. Nie zawiódł za to Severin Freund.

Niemiec oddał skok na 127,5 m, czym przypieczętował zwycięstwo w konkursie. Na drugim miejscu zakończył Stefan Kraft (awans z 9 miejsca).

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl