02.03.2014, 14:02 | czytano: 1502

Znamy Mistrzów Polski Amatorów w slalomie

mat. prasowy
W sobotę na stoku stacji narciarskiej Polczakówka-Ski w Rabce-Zdroju odbył się finał Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim PZN w konkurencji slalom. Podczas imprezy pod patronatem TAURON Bachleda Ski najlepsze czasy uzyskali, wśród kobiet – Katarzyna Pic z Poznania, a z grona mężczyzn – Jakub Gałaszek z Ustronia.
Przy bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych organizatorom bez żadnych problemów udało się przeprowadzić finał imprezy. W całym sezonie odbyły się trzy eliminacje slalomu a do decydującego starcia stanęło blisko 70 zawodników i zawodniczek, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski.
Zarówno podczas finału jak i eliminacji zawodnicy podzieleni byli na kilka kategorii, ze względu na płeć oraz wiek. W Rabce klasyfikacja składała się z siedmiu grup – trzech wśród kobiet oraz czterech wśród mężczyzn. Tego dnia najlepszy czas łączny dwóch przejazdów uzyskał Jakub Gałaszek z Ustronia. Tym samym zwyciężył on w najmłodszej kategorii wiekowej (od 18 do 35 lat) wśród panów. Z grona kobiet najszybsza była Katarzyna Pic z Poznania, która wygrała najmłodszą grupę pań. Jak zaznaczył Bartosz Hamera, zwycięzca kategorii M3 (36 – 45 lat) warunki na trasie były znakomite, szczególnie podczas pierwszego przejazdu, gdy trasa była zmrożona i twarda. Dodał także, że tytuł Mistrza Polski Amatorów w slalomie, jaki wywalczył, jest spełnieniem jego marzeń.

Pomimo tego, że finał w slalomie za nami to jeszcze nie koniec emocji związanych z rywalizacją w tegorocznych Mistrzostwach Polski Amatorów. Do finału w slalomie gigancie pozostały jeszcze dwa przystanki – eliminacje w Rabce a następnie w Wiśle. Mistrzów Polski wśród amatorów poznamy 22. marca na Kasprowym Wierchu.