03.03.2014, 11:19 | czytano: 2051

Początek Ligi Biegów Górskich z udziałem nowotarżan

W sobotę 1 marca w Szczyrku w niemal letniej już aurze, odbył się pierwszy bieg polskiej Ligi Biegów Górskich RMD Montrail 2014 – Winter Run. Choć bieg sklasyfikowany jest jako bieg w stylu alpejskim, pierwsze 2 z 8-miu kilometrów trasy to zbieg z Hotelu Orle Gniazdo do centrum Szczyrku, tam przebieg główną ulicą miasta i podbieg na Klimczok.
Po starcie utworzyła się 6 osobowa czołowa grupa w której znaleźli się dwaj nowotarżanie, zawodnicy ATTIQ Fake Runners: Piotr Huzior i Piotr Biernawski. Grupa ta zaczęła się dzielić dopiero na podbiegu i na mecie po kilku przetasowaniach pierwszy pojawił się bezkonkurencyjny tego dnia Piotr Czapla (UKS Olimpia Zabrze), za nim doświadczony Rafał Ulfik, a na 3. miejscu zeszłoroczny zwycięzca ligi w kategorii junior Nataniel Swat. Piotr Biernawski finiszował na 4 miejscu, z minimalną strata do poprzedzającej go dwójki, za sobą mając dwukrotnego zwycięzce tego biegu Damiana Zwierchue. Na 6. miejscu bieg skończył Piotr Huzior, wygrywając jednocześnie kategorię masters. W kategorii kobiet 3 miejsce wywalczyła Dominika Bolechowska z Rabki. Zwyciężyła chyba najlepsza polska biegaczka górska – Dominika Wiśniewska-Ulfik.
tekst: M. Ogórek, zdjęcia: A. Ząbczyńska, P. Ryszka