19.03.2014, 23:15 | czytano: 1609

Wojewódzka Gimnazjada w Narciarstwie Alpejskim. Mistrzowskie tytuły Weroniki Świst i Michała Banasia

Świetnie spisali się reprezentanci Powiatu Nowotarskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Narciarstwie Alpejski. Tytuły Mistrzyni i Mistrza Wojewódzkiej Gimnazjady zdobyli Weronika Świst z Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu i Michał Barnaś z Gimnazjum Nr 6 MCE w Krościenku.
Są to niebagatelne osiągnięcia, w kategorii dziewcząt startowały 83 zawodniczki z dziesięciu powiatów, a wśród chłopców 74 zawodników reprezentującymi 12 powiatów.
Punkty dla powiatów, w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego, zdobywało dwanaście dziewcząt i dwunastu chłopców, którzy zajęli najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Wśród dziewcząt wygrała reprezentacja Powiatu Gorlickiego. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Powiat Nowotarski.

Punkty dla Powiatu Nowotarskiego zdobyli - 1. Michał Barnaś Gimnazjum Nr 6 MCE w Krościenku i 7. Marcin Bednarczyk Gimnazjum Maniowy. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, dla Powiatu punktowały - 1.Weronika Świst Gimnazjum Nr 1 Nowy Targ i 9. ex aequo Karolina Tułak Gimnazjum Nr 1 w Nowym Targu.