20.03.2014, 21:16 | czytano: 3353

Jedenaście serii karnych (zdjęcia)

zdj. Stefan Leśniowski
Trzeci dzień zmagań w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” był prawdziwym maratonem piłkarskim. Rywalizowały chłopięce zespoły 10 – latków z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego i 12 – latków z tatrzańskiego. Dziewczynki z tatrzańskiego nie rozgrywały turnieju w obu kategoriach wiekowych, gdyż tylko po jednym zespole zgłosiło się do turnieju.
Turniej 10 – latków z powiatu nowotarskiego obfitował w zacięte spotkania. W dwóch przypadkach o kolejności w grupach eliminacyjnych musiały rozstrzygać rzuty karne. W potyczce Nowego Targu z Kluszkowcami do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż 11 serii rzutów karnych.
W ostatniej serii pomylił się nowotarżanin i oni zajęli ostatnie miejsce w grupie. O wejściu do finału z drugiej grupy również zadecydowały karne. Lipnica Wielka i Łapsze Niżne miały identyczną ilość punktów i zdobytych bramek. Lepiej karne wykonywali lipniczanie i oni znaleźli się w finale. W nim przegrali oba spotkania. Z Rabą Wyżną stracili gola w ostatniej sekundzie, ale i tak na twarzach piłkarzy zagościł uśmiech. Cieszyli się ze zdobycia brązowych medali i pucharu. Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z Ludźmierza. Jak na swój wiek prezentowali bardzo dojrzały futbol.

Kategoria U 10 i U 12 z powiatu tatrzańskiego zdominowana została przez zakopiańczyków – SP 1 i SP 5. Konkurencja nie była mocna, bo w młodszej kategorii wiekowej wystartowały tylko trzy zespoły, a w starszej – dwa. 12- latkowie spod Giewontu rozstrzelali rówieśników z Leśnicy.