30.03.2014, 12:26 | czytano: 2896

Mistrz, mistrz Podhale!

Oldboje Podhala nie zawodzą. Uratowali honor nowotarskiego hokeja, bo jak dotychczas MKS-owi w żadnej kategorii wiekowej nie udało się zdobyć mistrzowskiej korony. „Starsi panowie” z szarotką w herbie czternasty raz wystąpili w finale i po raz siódmy stanęli na najwyższym stopniu podium. Brązowy medal wywalczyli hokeiści z Gdańska.
W finale mistrzostw Polski oldbojów w Sosnowcu pokonali gospodarzy, po dramatycznym boju. W ubiegłym sezonie tytuł mistrzowski przegrali rzutach karnych, tym razem ten element okazał się ich sprzymierzeńcem. Bohaterem meczu był Zdzisław Zaręba, który w meczu zdobył jedyną bramkę, a potem jako jedyny wykorzystał rzut karny.
Taktyka górali zdawała egzamin aż do przedostatniej minuty regulaminowego czasu gry. Grali uważnie w defensywie, a w bramce Marek Rączka był zaporą nie do pokonania. Jego vis a vis Mariusz Kieca również spisywał się rewelacyjnie, podobnie jak w poprzednich spotkaniach i został wybrany najlepszym golkiperem mistrzostw. W meczu nie dał rady zatrzymać tylko Zarębę, który pokonał go niesygnalizowanym strzałem w długi róg. Podhale przeżyło kilka trudnych okresów, wybroniło kilka przewag w tym 80 –sekundową podwójną. Gdy wydawało się, że jednobramkowe prowadzenie nowotarżanie dowiozą do końcowej syreny nastąpiła zła zmiana. Na lodzie zostało trzech górali, dwóch nie zdążyło się zmienić i gospodarze wyprowadzili kontrę trzy na jeden. 90 sekund przed syreną Zagłębie doprowadziło do rzutów karnych. W nich tylko Zaręba zdołał trafić do „sieci”. Ładnie wymanewrował Kiecę, położył go na lodzie i posłał „gumę” do „pustaka”.
Old Boys Podhale Nowy Targ – Old Boys Zagłębie Sosnowiec 2:1 po karnych (1:0, 0:0) karne 1:0
Bramki dla Podhale: Zaręba 2.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl