30.03.2014, 12:59 | czytano: 3022

Na dwóch biegunach (zdjęcia)

Podhale bliżej, a Szarotka dalej finału mistrzostw Polski w unihokeju kobiet. Podhale na wyjeździe pokonało Jedynkę Trzebiatów, a drugi nowotarski zespół nie wykorzystał atutu swojego boiska, uznając wyższość gdańszczanek w półfinale play off.
Porażka Szarotki 0:8 jest za wysoka na to, co prezentowały podopieczne Lesława Ossowskiego. To one w pierwszym minutach meczu mogły przybyszkom znad morza zadać porażające ciosy. Miały cztery wyśmienite sytuacje na objęcie prowadzenia, ale nie potrafiły trafić nawet do pustej bramki. Trzeba też przyznać, że reprezentacyjna golkipera spisywała się rewelacyjnie. Gdańszczanki w początkowej fazie meczu nie stworzyły sobie groźnej sytuacji. Jednak pierwszy przez nie oddany strzał znalazł drogę do siatki. Za chwilę M. Zapała została pokonana strzałem z dystansu, a trzeci raz piłeczka ją przelobowała. Na pierwszą przerwę schodziły gospodynie z trzybramkowym mankiem. Mimo tego drugą odsłonę rozpoczęły z animuszem, ale kolejny raz pod bramką zawodziły strzelecko. Miały dwie wymarzone sytuacje ( znowu do „pustaka”), po których mogły powrócić do gry. Tak się nie stało, a bardziej doświadczona i poukładana drużyna z Gdańska wykorzystywała każdy najmniejszy błąd gospodyń.
W wesołych nastrojach z Mrzeżyna wracały unihokeistki Podhala. Zrobiły pierwszy i jakże ważny, bo na wyjeździe, krok w drodze do finału. Tylko w końcówce pierwszej tercji na moment wkradł się niepokój o ich dalsze losy. Szybko okazało się, że niepotrzebnie, bo w drugiej tercji gospodynie już nie miały żadnych atutów, by przeciwstawić się prącej do przodu niczym czołg ekipie Jacka Michalskiego. Trzeba też odnotować powrót do zespołu Eweliny Bryniarskiej, okraszony bramką. Nowotarżanki nie pojechały w najmocniejszym składzie, zabrakło Krzystyniak i Siuty.

Worwa Szarotka Nowy Targ – Energia Olimpia Osowa Gdańsk 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)
Jedynka Trzebiatów – MMKS Podhale Nowy Targ 4:9 (2:2, 0:4, 2:3)