31.03.2014, 16:05 | czytano: 1614

2 Turniej Judo o Puchar Starosty Nowotarskiego – Edycja 2014

zdj. organizatora
W sali sportów walki nowotarskiego lodowiska odbył się 2 turniej judo tegorocznej edycji o Puchar Starosty Nowotarskiego w kategorii open. Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach wagowych do wyłonienia zwycięzcy, a następnie, po walkach repesażowych 4 najlepszych spotykało się w walce o miejsca medalowe open.
W zawodach wzięło udział 17 osób w tym dwie kobiety. Walki miały niezwykle emocjonujący przebieg i obfitowały w wiele dramatycznych momentów.
Szczególnie wyróżnili się Mateusz Remiasz, który w pierwszej walce pokonał zwycięzcę lżejszej kategorii i zdobywcę drugiego miejsca w I turnieju Piotra Trychtę i Karol Grzelak – zdobywca 3 miejsca w kategorii open, a także debiutujący w turnieju Dominik Polak. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: w kategorii do 78 kg Dariusz Kustwan przed Mateuszem Remiaszem oraz Piotrem Trychtą i Michałem Jendrusiakiem, a w kategorii powyżej 78 kg Karol Czyszczoń przed Danielem Dąbrowskim oraz Karolem Grzelakiem i Dominikiem Polakiem. W kategorii Open tryumfował Karol Czyszczoń, przed Dariuszem Kustwanem. Dalsze miejsca zajęli: 3-4 ex aequo Daniel Dąbrowski i Karol Grzelak 5-6 ex aequo Mateusz Remiasz i Piotr Trychta, 7-8 ex aequo Michał Jendrusiak i Dominik Polak oraz 9-10 Janusz Marszalik i Maciej Palarczyk.

W kategorii Kobiet po zaciętej walce Marcelina Wnęk pokonała Anetę Groń-Gąsienicę. Pozostałe zawodniczki nie zdecydowały się na start w turnieju. Na półmetku zawodów o Puchar Starosty Nowotarskiego łączna klasyfikacja przedstawia się następująco:

5. ZSTiT 9,5 pkt

Podczas rozegranego turnieju rozstrzygnięty został ogłoszony przed 5 laty konkurs na zawodnika, który jako pierwszy wygra przed czasem walkę przez rzut uchi mata. Tym, który tego dokonał był Piotr Trychta z 2 klasy wojskowej PLO, który w walce repesażowej rzucił na ipon Macieja Palarczyka. W nagrodę zostanie mu wręczona sakura – symbol Japonii, znaczek Kodokanu - tokijskiego Instytutu Judo im Jigoro Kano. Jako ciekawostkę podajemy, że Piotrek wykonał uchi mata podczas turnieju dwukrotnie. Drugi raz na waza-ari podczas kolejnej walki repesażowej z Michałem Jendrusiakiem.
Kolejny, 3 Turniej rozegrany zostanie 23 kwietnia.