03.04.2014, 21:07 | czytano: 2350

„Biała Gwiazda” w Ostrowsku!

Góralscy piłkarze w 2002 r. nawiązali kontakty w krakowską Wisłą. Wiślacy za rządów „Napoleona” polskiej piłki, Henryka Kasperczaka, bo tak go nazywali górale, zawsze na zakończenie letniego zgrupowania pod Tatrami rozgrywali towarzyskie potyczki z reprezentacją Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Zwyczaj ten podtrzymał nowy szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”, Jerzy Engel, ale już jego zmiennicy – nie. Nie trzeba dodawać, iż we wszystkich potyczkach górą byli krakowianie.
Wszystkie mecze wiślaków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów futbolu na Podhalu. Nie ma się czemu dziwić. Zespół ten ma ogromną rzeszę sympatyków w tym rejonie. Dla nich to była duża frajda, zobaczyć w akcji najlepszy zespół w kraju.
W 2003 roku nawet burza i ściana deszczu nie odstraszyły ponad 4 tysięcznej widowni. Podczas każdego występu, piłkarze i opiekunowie „Białej Gwiazdy” cieszyli się ogromną popularnością. Nie mogli się uwolnić od łowców autografów i chętnych zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

Czy tak będzie 17 kwietnia? W tym dniu na boisku w Ostrowsku, z inicjatywy Tomasza Wróbla, drużyna Franciszka Smudy zmierzy się z Kadrą PPPN. Selekcjonerzy reprezentacji Podhala – Bartłomiej Walczak i Tomasz Wróbel – powołali na ten mecz zawodników obecnie grających w podhalańskich klubach i zawodników będących wychowankami podhalańskich drużyn.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl