06.04.2014, 08:57 | czytano: 2813

Za mocne na finał pocieszenia

Juniorki Podhala Nowy Targ zajęły piąte miejsce, a Wiatr Ludźmierz ósme w mistrzostwa juniorek w unihokeju. Finał B rozegrano w Kębłowie. Ludźmierzanki nie stawiły się na zawodach, oddając mecze walkowerem.
- Z punktu szkoleniowego nic nam ten turniej nie dawał – mówi Artur Kasperek. – Rozgrywany był daleko, a wyprawa sporo kosztuje. Dla nas najważniejszy jest turniej półfinałowy juniorek młodszych, w którym chcemy powalczyć.
Podhale pojechało i ograło obu konkurentów. W meczu z gospodyniami prowadziło już 3:0 i 4:1, ale rywalki nie składały broni. W 58 minucie zdobyły kontaktowego gola (5:4) i końcówka była emocjonująca.
W drugim meczu unihokeistki z Ożarowa Mazowieckiego stawiały zacięty opór tylko do połowy meczu (2:2), potem góralki zadały trzy ciosy i na drugą przerwę schodziły z trzybramkowym prowadzeniem. W ostatniej odsłonie nowotarżanki niepodzielnie już rządziły i dzieliły na boisku.

MMKS Podhale Nowy Targ – Junior Kębłowo 5:4 (3:0, 2:1, 1:2)
MMKS Podhale Nowy Targ - Ambra Ożarów Mazowiecki 13:3 (1:1, 4:1, 8:1)
MMKS Podhale Nowy Targ – Wiatr Ludźmierz 5:0 walkower
Wiatr Ludźmierz – Junior Kębłowo 0:5 walkower
Wiatr Ludźmierz – Ambra Ożarów Mazowiecki 0:5 walkower