01.06.2014, 12:47 | czytano: 1838

Weronika Pietraszek i Karol Czyszczoń zdobywają Puchary Starosty Nowotarskiego w Judo za rok 2014

W Nowym Targu odbył się finałowy turniej judo o Puchar Starosty Nowotarskiego. Startowało 20 zawodników. W kategorii kobiet pod nieobecność liderki po trzech turniejach - Marceliny Wnęk, kontuzjowanej kolejny raz podczas występu w zespole regionalnym - triumfowała Weronika Pietraszek z 2 klasy wojskowej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i ona też zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zdobywając puchar.
Drugie miejsce zajęła Karolina Stopka, a trzecie Karolina Jachymiak (obie 1 klasa wojskowa PLO).
W klasyfikacji generalnej 2 miejsce zajęła Marcelina Wnęk, a 3 Karolina Stopka. 4 była Karolina Jachymiak.

W kategoriach męskich walki były niezwykle zacięte, a niektórzy zawodnicy zaprezentowali niezły poziom spełniając normy na kolejne stopnie szkoleniowe: 3 zawodników na 3 kyu (zielony pas, 6 zawodników na 4 kyu (pas pomarańczowy) i 12 na 5 kyu (pas żółty)

W kategoriach lżejszych mężczyzn ( do 72 kg) kolejny raz zwyciężył Dariusz Kustwan, dalsze miejsca zajęli: Mateusz Remiasz, Tomasz Broda, Michał Jendrusiak, Piotr Łojas i Maciej Maj. Siódmy był Wojciech Jarząbek, a miejsca od 8-10 zajęli: Piotr Trybowski, Kamil Lipa i Bartosz Markowicz.

Wśród zawodników cięższych (powyżej 72 kg) zwyciężył Karol Czyszczoń . Drugi był Daniel Dąbrowski, trzeci - Karol Grzelak. Kolejni: Janusz Marszalik, Maciej Palarczyk i Patryk Babik, Dominik Polak.

Wyniki w kategorii open: 1. Karol Czyszczoń, 2. Dariusz Kustwan, 3. Daniel Dąbrowski i Karol Grzelak, 5. Mateusz Remiasz i Tomasz Broda, 7. Janusz Marszalik i Michał Jendrusiak.
W turnieju finałowym oprócz zwycięzców wyróżnili się: Karol Grzelak i Tomasz Broda, a także Michał Jendrusiak. Generalnie wszyscy zawodnicy wykazali się niezwykła ambicją i pełną mobilizacją na ostateczną rozgrywkę .

20 Bartosz Markowicz 9 pkt
W generalnej klasyfikacji zespołowej triumfowali uczniowie 1 klasy wojskowej PLO , którzy zgromadzili łącznie 403 pkt, 2 miejsce zajęli dotychczasowi liderzy – 2 klasa wojskowa 290,5 pkt, 3. 3 klasa policyjna 149 pkt, 4. 3 klasa wojskowa 99,5 pkt - wszyscy PLO, 5. ZSTiT 9,5 pkt

Zawody prowadzili: Jacek Jaworski – sędzia klasy międzynarodowej, Marcelina Wnęk – sekretariat,