02.06.2014, 20:22 | czytano: 1204

Targi, zawody i muzyka podczas festiwalu rowerowego Joy Ride Fest (zap. filmowa)

Od 6 do 8 czerwca Kluszkowce oraz Polana Sosny w Niedzicy zmienią się w rowerowe miasteczka wypełnione sportową rywalizacją, stoiskami firm, konkursami i muzyką. Wstęp jak zawsze za darmo!
Już w pierwszy dzień festiwalu u podnóży góry Wdżar w Kluszkowcach pojawi się ponad 30 namiotów firm ze świata rowerowego. Będą testy rowerów zjazdowych, premiery najnowszych „dwukołowych mustangów”, pokazy kolekcji i konkursy. Targi będą czekać otworem na zwiedzających aż do niedzieli, ale są tylko jedną z atrakcji przygotowanych na Joy Ride Fest 2014. Jak co roku, pierwsze skrzypce będą grać zmagania w siedmiu dyscyplinach rowerowych, takich jak:
- Joy-ride.pl Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
- Kellys Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
- ZEW Slopestyle – rowerowe skoki na specjalnie przygotowanych skoczniach
- Dartmoor Flybag – powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną dmuchaną poduszkę
- NS Bikes Pumptrack – wyścigi na torze pełnym muld, podczas których zawodnicy nie mogą pedałować – muszą użyć siły grawitacji
- Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
- Międzyszkolne Podhalańskie zawody rowerowe
W piątkowe popołudnie na teren festiwalu wjadą autokary, które za darmo zabiorą chętnych do Polany Sosny w Niedzicy. Tam będzie czekać na wszystkich ekstremalna niespodzianka. Na specjalnie usypanej z ziemi skoczni najlepsze podniebne ewolucje pokażą zaproszeni rowerzyści. Zaraz po pokazach, na scenie, która pojawi się obok skoczni wskoczy pięć zespołów z Małopolski. Wystąpią dwa zespoły hip-hopowe z Nowego Targu - BAKU i ParExcellence oraz trzy z Krakowa - WOOFpaq (Reggae), Rizzla (Reggae) i Dealer (Hardcore–punk). Po zakończeniu występów autokary odwiozą wszystkich z powrotem do Kluszkowiec gdzie nastąpi kontynuacja rowerowego świętowania. Na terenie góry Wdżar pojawi się ekran kinowy, na którym zostaną wyemitowane zakwalifikowane filmy startujące o tytuł „najlepszej rowerowej produkcji 2014”. Po wyłonieniu zwycięzcy przyjdzie czas na kawał dobrej muzyki zaserwowanej przez DJ’a Benito i DJ’a Prescota prosto z RedBull Tour Busa.

Po piątkowej rozgrzewce w sobotę rozpocznie się walka o podium. Z samego rana wystartują amatorzy długich podróży w ramach dyscypliny Kellys Enduro, którzy ruszą do kilkugodzinnego pojedynku na trasie wypełnionej zjazdowymi odcinkami specjalnymi i stromymi podjazdami. Kiedy endurowcy będą testować pobliskie pasmo Lubania, na terenie festiwalu rozpoczną się treningi, a potem eliminacje do pozostałych dyscyplin. Od podniebnych skoków podczas ZEW Slopestyle, po szybkie zjazdy downhillowe – zawodnicy dadzą z siebie wszystko, żeby zgarnąć cenne nagrody od Kellys, Maxxis, NS Bikes, Dartmoor, Shimano, Fox i Karcher.
Nowością tegorocznego festiwalu będzie nocny dual slalom. Dwójka zawodników będzie ścigać się na równoległym torze przy sztucznym oświetleniu!

Po zakończeniu nocnego wyścigu równoległego, na pokład muzycznego RedBull Tour Bus’a wskoczy ponownie DJ Benito i DJ Prescot. Dzięki niezwykłej mieszance różnych stylów muzycznych, ich dźwięki poruszą nawet najbardziej opornych. Kiedy słuchacze dostaną skrzydeł, a nogi zaczną drgać w rytm muzyki, na mobilną scenę wejdzie DJ Gineek w duecie z MC Jabba D.

Na zakończenie festiwalu oprócz finałów downhillu i NS Bikes Pumptrack na trasę wyjadą najmłodsi. Na pętli o długości kilometra uczniowie i uczennice gimnazjum i szkół podstawowych znajdujących się na terenie Podhala będą walczyć w Międzyszkolnych Zawodach Rowerowych. W zależności od grupy wiekowej uczestnicy będą musieli pokonać pętle raz, dwa lub cztery razy. Aby wystartować wystarczy zabrać rower, kask, zgodę rodzica i zapisać się w niedziele do godziny 11:00 w biurze zawodów.
Wszelkie dodatkowe informacje na temat imprezy znajdują się na stronie joyridefest.pl

Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl