15.06.2014, 16:35 | czytano: 1524

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce - udane występy Dawida Wojtaszka i Roberta Biedy

Ponad 1300 sportowców z 80 uczelni startowało w Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce. Organizatorem zawodów był Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego i Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej.
Odnotowano ponad 3000 startów, była to największa impreza lekkoatletyczna w Polsce. Bardzo dobrze spisali się dwaj wychowankowie UKS „Gimpel” Nowy Targ działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu.
Dawid Wojtaszek, reprezentujący AGH Kraków, wychowanek klubu z Nowego Targum, obecnie WKS „Wawel” Kraków, zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą w gronie 74 sklasyfikowanych zawodników. W rzucie dyskiem uplasował się na dziesiątym miejscu wśród 59 sklasyfikowanych rywali. Zdobył 82 punkty na 808 drużyny męskiej AGH, czyli ponad 10% ogólnej ilości, zajął czwarte miejsce w Polsce.

Robert Bieda startował w drużynie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w zawodach klubowych nadal reprezentuje UKS „Gimpel” Nowy Targ. W biegu na 1500 metrów u plasował się na 22 miejscu wśród 133 sklasyfikowanych zawodników. Na dystansie 3000 metrów był 36 na 104 sklasyfikowanych. Ustanowił rekord życiowy 9:03.42, który jest także rekordem Klubu w kategorii seniorów (młodzieżowiec). Męska drużyna CM UJ zajęła 35 miejsce (open) z dorobkiem 123 punktów, Robert zdobył 40, czyli ponad 30%..