05.07.2014, 22:43 | czytano: 3234

Hokeiści wcieleni do wojska (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Po ściance wspinaczkowej, trener Marek Ziętara zafundował swoim podopiecznym kolejny trening integracyjny. Tym razem wybrali się do Poronina, gdzie zabawili się w żołnierzy.
- Staram się urozmaicać treningi, by nie było monotonni - mówi Marek Ziętara. – Wybraliśmy się do Poronina, by chłopcy sobie postrzelali. Jak widać zabawa była przednia. Humory zawodnikom dopisują. Kilka stłuczeń to drobnostka, w hokeju to bułka z masłem.
- Bardzo fajna zabawa – potwierdza Kasper Bryniczka. – Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. To kolejne po ściance wspinaczkowej przeżycie, kolejny urozmaicony trening. – Dobra zabawa, integrująca zespół – twierdzi prezes Agata Michalska.

Hokeiści Podhala na dwie godziny przebrali się w mundury wojskowe i dostali do ręki broń. Mogli sobie postrzelać, ale nie do bramki jak to czynią w sezonie na co dzień, lecz do kolegów. Do wspólnej zabawy przyłączył się drugi trener Marek Rączka, który wprowadził swój zespół do finału. Były cztery drużyny i dwie najlepsze, po pucharowych bojach, zawalczyły o zwycięstwo. Najlepsza okazała się drużyna dowodzona przez Bratka Niesłuchowskiego.

Kierownik zespołu Stanisław Pala nie dał się nakłonić do wzięcia udziału w strzelaninie. - Jeśli będą ostre naboje, to z chęcią skorzystałbym z zaproszenia – odparł.

W paintballu nie używa się ostrej amunicji, lecz kulek wypełnionych farbą. Paintball to gra, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu urządzeń przypominających kształtem i zasadą działania broni pneumatycznej.

- Odchodzimy od nazwy broń, by nie było to kojarzone z militariami – mówi szef Tatrzańskiego Parku Rozrywki w Poroninie, Józef Gutt. –To są markery. Za pomocą sprężonego powietrza o ciśnieniu wyrzucane są z niej kulki wypełnione farbą. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na ciele przeciwnika, powoduje jego eliminację z gry. Przyjęło się powszechnie, iż maksymalna prędkość wylotowa kulki, zapewniająca bezpieczną grę, odpowiada prędkość ca 95 m/s. Jest to bezpieczny sport. Jedynym zagrożenie są oczy, ale ochrania się je goglami.
Niektórym zapewne przypomniały się młodzieńcze lata. Jak choćby niżej podpisanemu. Zabawa w podchody była bardzo popularna. Tylko plac zabaw został zmieniony, na profesjonalny, ale nie umiejętność schowanie się, spryt, spostrzegawczość, cwaniactwo...

– Tutaj widać kto jest spryciarzem, kto potrafi trafnie ocenić sytuację. To tak jak na lodzie – komentował na gorąco Marek Ziętara.

Józef Gutt jest założycielem jedynego na Podhalu klubu „Duchy” Podhala i graczem bazowym. – Speedball to sportowa odmiana paintballu – tłumaczy. - W Polsce jest kilka ligi, największa Polska Liga Paintballu (rozgrywki 5-oosbowe) skupia ok. 40 drużyn.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na


Zdj. Michał Adamowski
komentarze
NOWY TARG201407.07.2014, 18:22
do Litosci?
Twoja wypowiedz jest załosna i nastepnym razem pomysl zanim cos znow palniesz ze slow niema. powodzenia
Litości07.07.2014, 15:12
Fajnie że chłopaki dobrze się bawią za pieniądze z dotacji . Już wiem dlaczego dostali aż dwie w ciągu 5 miesięcy na łaczną kwote 150 tyś . W końcu im sie należy a innym klubą nie. Elita .Robcie tak dalej tylko niech nikt nie ma pretensji że nie istnieje w setkach innych dyscyplin.
fan politycznej propagandy06.07.2014, 10:35
temu zaś nie pasuje że cole piją, dramat, ty na bank musisz mieć ze 100lat, prostate i wściek szyjki macicy na raz.
NOWY TARG201406.07.2014, 10:13
rozrywka dobra i dla treningow pozytywna :)
bobik06.07.2014, 09:15
a pozniej zabierzcie ich do zoo na tygrysy
no06.07.2014, 09:02
więcej coca coli nie było ?to raczej nie jest napój sportowców :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl